Zakk Wylde ocenił grę Rhandy'ego Rhoadsa. Czy gitarzysta docenił kultowego artystę?

i

Autor: screen: https://youtu.be/b8dG5fSsALI

Zakk Wylde ocenił grę Rhandy'ego Rhoadsa. Czy gitarzysta docenił kultowego artystę?

2021-04-28 9:29

Zakk Wylde grał z Ozzym Osbournem przez wiele lat, często wykonując kompozycje, które napisał tragicznie zmarły Rhandy Rhoads. Jak Zakk ocenia kultowego gitarzystę?

Zakk Wylde uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie, który zaczynał u boku Ozzy'ego Osbourne'a, stając się jednym z najpopularniejszych gitarzystów na świecie. Niedawno zapytano brodatego gitarzystę o to, jak ocenia grę Rhandy'ego Rhoadsa, który też zaczynał u boku Ozzy'ego.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Zakk Wylde o Rhandym Rhoadsie: zawsze skupiam się na jego pisaniu

W wywiadzie dla 'Guitar World', Zakk Wylde ujawnił, że do dzisiaj szanuje to co robił Rhandy Rhoads:

Ilekroć ludzie pytają mnie o jego dziedzictwo, zawsze skupiam się na jego pisaniu. Oczywiście, miał wszystko w pakiecie – łącznie z techniką i brzmieniem – ale to napisane przez niego utwory przetrwały próbę czasu. Wszyscy gitarzyści, których kocham, to ci, którzy potrafili zarówno dobrze pisać, jak i grać.

Mógłbym zagrać teraz dowolną solówkę Randy’ego i wiedziałbyś, z jakiego utworu pochodzi. Tak jak w przypadku „Hotel California” czy „Stairway to Heaven”. To wyróżnia fenomenalnych gitarzystów.

Przypomnijmy, że Zakk dołączył do Ozzy'ego w 1987 roku i od tamtego czasu nagrał z wokalistą kultowe płyty i zagrał wiele koncertów.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?