Wokalisty Gojiry wspomniał, co go najbardziej poruszyło na Pol'And'Rock Festival

i

Autor: screen: https://youtu.be/ISJtvWhkMFQ

Wokalista Gojiry wspomniał, co go najbardziej poruszyło na Pol'And'Rock Festival

2021-03-30 13:25

Gojira często przyjeżdża do Polski, jednak najbardziej spektakularnym koncertem był ten w 2018 roku na Pol'And'Rock Festivalu. Jak artyści wspominają po latach ten ogromny występ?

To, że Pol'And'Rock Festival robi wrażenie na każdej dużej gwieździe, wiadomo od dawna, jednak niektóre zespoły przez lata potrafią wspominać występy na imprezie. Zespół Gojira do dzisiaj ma świetne wspomnienia po imprezie w Kostrznie nad Odrą. Co najbardziej zapadło w pamięć wokaliście grupy?

Co tam w środku gra? - Kult

Wokalista Gojiry wspomniał Pol'And'Rock Festival. Co najbardziej zapadło mu w pamięć?

W wywiadzie dla 'Teraz Rocka' Joe Duplantier tak wspomniał występ podczas festiwalu:

Kilka koncertów po tym koncercie mieliśmy być główną gwiazdą Bloodstock w Wielkiej Brytanii. Graliśmy tam wielokrotnie o wczesnej porze, ale tym razem mieliśmy być główną gwiazdą, co było dla nas wielką sprawą. Wszystkie te koncerty przed Bloodstockiem traktowaliśmy jako rozgrzewkę.

Wszyscy nam mówili: Pol’and’rock będzie wspaniały, przyjdzie pół miliona ludzi. A ja sobie myślałem: Jasne, pół miliona, każdy tak mówi, nawet jeśli okazuje się, że jest 20 tysięcy osób (śmiech). Nie zdawałem sobie sprawy, jak wielki ten koncert będzie. To miała być nasza kolejna rozgrzewka przed pierwszym ważnym headlinerskim koncertem festiwalowym w naszej karierze. Kiedy dotarliśmy na miejsce ujrzeliśmy ogromną scenę i wielkie pole.

Zastanawiałem się: Jak oni zamierzają wypełnić to pole? To szaleństwo! Ale na koncert faktycznie przyszło pół miliona osób, co w głowie mi się nie mieściło. Występ okazał się jednym z najlepszych na trasie, był niesamowity.

Fani w Polsce byli niezwykli, od tego powinienem był w ogóle zacząć. To ciekawe, jak w niektórych krajach nawiązujemy wyjątkowy kontakt z publicznością. Polska zawsze była dla nas wyjątkowa. Cieszę się, że koncert został sfilmowany i teraz można go obejrzeć, bo zdarzały nam się równie ekscytujące koncerty, ale nie zostały one uwiecznione.

Cały koncert Gojiry na Pol'And'Rock Festival możecie zobaczyć poniżej:

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny