Winyle zdominowały rynek w UK. Jakie tytuły najchętniej kupowali Brytyjczycy?

i

Autor: freeimages.pl/Marcin Kowalik freeimages.pl/Marcin Kowalik

Winyle zdominowały rynek w UK. Jakie tytuły najchętniej kupowali Brytyjczycy?

2020-12-30 9:15

Winyle w pewnym momencie powróciły do łask i teraz można śmiało mówić, że zdominowały one rynek sprzedażowy. Okazuje się, że mieszkańcy UK najchętniej sięgają właśnie po czarne krążki. Jakie albumy były najchętniej kupowane przez Brytyjczyków w 2020 roku?

Gdy winyle wróciły na rynek, nikt nie spodziewał się, że będą cieszyły się tak dużym zainteresowaniem słuchaczy. Czarne krążki praktycznie wypierają płyty CD i wygląda na to, że z roku na rok jest coraz lepiej. Najnowsze zestawienie, które zostało opublikowane przez 'NME', potwierdza, że winyle w UK mają się najlepiej od lat 90-tych!

Co tam w środku gra? Keith Richards

Winyle podbiły rynek w UK! Jakie tytuły kupowali Brytyjczycy?

Jak przyznał Geoff Taylor, szef BPI:

To niezwykłe, że sprzedaż płyt winylowych i kaset magnetofonowych wzrosła, biorąc pod uwagę wyzwania, przed jakimi stanęliśmy w tym roku. Skok sprzedaży pomimo zamknięcia sklepów detalicznych pokazał, że kolekcjonerskie formaty fizyczne są ponadczasowe. Bezpośredniość i wygoda streamingu sprawia, że w ten sposób najczęściej słuchamy muzyki, ale coraz więcej fanów woli płyty swoich artystów na winylu.

W takim razie, jakie tytuły cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony słuchaczy w UK? Poniżej 10 tytułów, które najlepiej się sprzedawały w 2020 roku:

  1. Fleetwood Mac – ‘Rumours’
  2. Oasis – ‘(What’s The Story) Morning Glory?’
  3. Amy Winehouse – ‘Back To Black’
  4. Nirvana – ‘Nevermind’
  5. Harry Styles – ‘Fine Line’
  6. Kylie Minogue – ‘Disco’
  7. AC/DC – ‘Power Up’
  8. Queen – ‘Greatest Hits’
  9. IDLES – ‘Ultra Mono’
  10. Arctic Monkeys – ‘Live At The Royal Albert Hall’