W Barcelonie odbył się koncert na 5 tysięcy osób! To pierwsze takie wydarzenie w Europie od początku pandemii i wszystko w słusznym celu

i

Autor: screen: https://twitter.com/Catinformacio

W Barcelonie odbył się koncert na 5 tysięcy osób! To pierwsze takie wydarzenie w Europie od początku pandemii i wszystko w słusznym celu

2021-03-29 8:40

W czasie pandemii koronawirusa, koncerty praktycznie nie istnieją i nie zapowiada się by szybko się miało coś zmienić. Postanowiono coś zrobić w tej materii i zorganizować specjalny koncert na 5 tysięcy osób. Był to jeden wielki eksperyment i być może dzięki niemu wiele się zmieni.

Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat i zmusiła nas wszystkich do zdefiniowania naszego życia na nowo. Koncerty praktycznie nie istnieją, co jest frustrujące nie tylko dla artystów, ale także dla słuchaczy, którzy chcą usłyszeć i zobaczyć ulubionych artystów na żywo. Koncerty online nie oddadzą tego niepowtarzalnego klimatu, o czym wiedzą w Barcelonie, gdzie zorganizowano specjalny koncert. Wszystko po to, by zbadać, czy da się w ogóle zrealizować koncert w czasach pandemii.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Koncert w Barcelonie na 5 tysięcy osób. To pierwsze tego typu wydarzenie w Europie od początku pandemii

Wydarzenie było pewnego rodzaju eksperymentem, który ma za zadanie pokazać, czy koncerty w czasie pandemii są w ogóle możliwe. Na wydarzenie przyszło 5 tysięcy osób, które nie musiały zachowywać dystansu społecznego, ale nie mogły zdejmować maseczek,a przed koncertem wykonano testy na obecność SARS-COV2. Wszystko było wliczone w cenę biletu, który kosztował 20 euro, a wynik testu uczestnicy otrzymywali po 15 minutach. Oczywiście, przed wejściem mierzono wszystkim temperaturę, a całość jest częścią eksperymentu, który ma za zadanie pokazać, czy duże koncerty są w ogóle możliwe w czasie pandemii. 

Osoby biorące udział w koncertcie-eksperymencie, zobaczyły koncert hiszpańskiego zespołu rockowego Love Of Lesbian. Poniżej nagranie z koncertu:

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny