Starship SN15 Ellon Musk

i

Autor: SpaceX / screen z Twitter: @SpaceX Starship SN15 Ellon Musk

Udany lot i lądowanie statku Ellona Muska! SpaceX świętuje sukces

2021-05-06 13:40

Ellon Musk i jego zespół pracujący na co dzień na rzecz sukcesu firmy SpaceX, która ma aspiracje na to by podbić kosmos, może otwierać szampana i rozpocząć wielkie świętowanie. Cały świat obiegła informacja o tym, że rakieta wyprodukowana przez firmę właściciela tesli z powodzeniem zaliczyła test i dokonała czegoś co do tej pory wydawało się być abstrakcją - nawet dla naukowców i badaczy, na czele z inżynierami.

Starship SN15 - tak nazywa się rakieta, która tym razem została wystrzelona. Wcześniejsze próby zakończyły się niepowodzeniem. Najgłośniej było o tej w marcu 2021 roku, kiedy to zaledwie kilka minut po starcie wnosząca się ku niebu rakieta uległa całkowitemu zniszczeniu. Tym razem na szczęście wszystko się udało!

Wielki sukces SpaceX i Ellona Muska

Wielki sukces SpaceX i Ellona Musk, ale też ogromny krok dla ludzkości - tak o zakończonej powodzeniem próbie mówią naukowcy i inżynierowie, którzy pracują przy budowie i konstruowaniu pojazdów kosmicznych. Ten protoyp rakiety, która w niedalekiej przyszłości ma przewozić ludzi na Marsa, wystartował z Boca Chica w Teksasie. Prototyp wzbił się na wysokość aż 10 kilometrów i wykonał wszystkie zaplanowane przez konstruktorów manewry, a po ich zakończenie sam wylądował na ziemi bez jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Jest to tym bardziej ciekawe, że cały czas mówimy o rakiecie, która startuje pionowo. Nie jest to samolot, który może stabilizować trajektorię swojego lotu za pomocą lotek czy skrzydeł. Wcześniej podobne próby lądowań pionowych przy użyciu silników odrzutowych kończyły się niepowodzeniem. tym razem było inaczej i jest to wielki sukces badaczy pracujących dla SpaceX.

Lot na Marsa już w 2023 roku

Lot na Marsa już w 2023 roku - tak brzmi treść komunikatu wydanego przez Ellona Muska, który twierdzi, że jego rakieta będzie gotowa przetransportować ludzi na czerwoną planetę już na niespełna 2 lata. SpceX planuje wykorzystać zbudowany przez siebie pojazd nie tylko do podboju kosmosu, ale też do usprawnienia komunikacji pomiędzy dużymi miastami na świecie. Zgodnie z założenie finalny model rakiety Starship SN15 ma umożliwić przemieszczanie się pomiędzy metropoliami z zawrotną prędkością i w rekordowo krótkim czasie.

Sonda
Kim według Ciebie jest Elon Musk?