Czy dobrze pamiętasz film U Pana Boga za piecem? Sprawdź się w quizie

i

Autor: AKPA Quiz z filmu "U Pana Boga za piecem"

quizy

"U Pana Boga za piecem" - co pamiętasz z komedii? Rozwiąż nasz quiz

2024-05-21 14:22

Przełom lat dziewięćdziesiątych i zerowych okazał się być szczególny dla historii polskiej komedii. Po dokładnym jej prześledzeniu okazuje się, że to właśnie w tym okresie czasu wiele, dziś już kultowych, produkcji, miało swoją premierę. Jedną z nich jest zupełnie legendarny film "U Pana Boga za piecem" - jak dobrze go znasz? Sprawdź się w quizie!

W 1998 roku rozpoczął się okres produkcji projektu, dziś uznawanego za zupełnie legendarny. Mowa o komedii U Pana Boga za piecem, która trafiła na ekrany polskich kin w listopadzie 1998 roku. Film wyreżyserował Jacek Bromski, który także, w duecie z legendą polskiej komedii, odpowiedzialną za skrypty do m.in. Nie lubię poniedziałku Jak rozpętałem drugą wojnę światową, czyli Tadeuszem Chmielewskim, napisał scenariusz. W główne role w U Pana Boga za piecem wcielili się Krzysztof Dzierma, Jan Wieczorkowski, Andrzej Zaborski i Ira Łaczina, za zdjęcia odpowiada Ryszard Lenczewski, a muzykę do produkcji skomponował Henri Seroka. Dziewięć lat później swoją premierę miała kontynuacja filmu, U Pana Boga w ogródku, do dziś powstały kolejne dwie części tej historii: U Pana Boga za miedzą (2009) i U Pana Boga w Królowym Moście (2022).

Kulisy audycji Studio 2. Historia z Koprem

"U Pana Boga za piecem" - quiz z uwielbianej komedii

Komedia ta dziś cieszy się statusem kultowej i bardzo często wraca na ekrany, gdzie chętnie oglądają ją wierni widzowie. Czy jesteś jednym lub jedną z nich?

Sprawdź się w poniższym quizie, jak dobrze znasz słynne U Pana Boga za Piecem:

Czy dobrze pamiętasz film "U Pana Boga za piecem"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Pasażerów z jakiego państwa przewoził autokar?
Listen on Spreaker.