Autopsja Jane Doe

i

Autor: screen youtube.com, kanał Movieclips Trailers screen youtube.com

Top 5 wstrząsających horrorów, o których pewnie nigdy nie słyszeliście

2021-01-11 10:54

Uważacie się za prawdziwych fanów kina grozy, którzy śledzą wszystkie nowości? Jednak nawet największym wielbicielom horrorów zdarza się przeoczyć bardzo dobry straszny film. Wybraliśmy pięć nieco mniej znanych, ale zdecydowanie wartych uwagi horrorów, które z pewnością wgniotą was w fotel. Ostrzegamy - lepiej nie próbujcie oglądać tych filmów w pojedynkę.

Najlepsze, przerażające horrory, o których mogliście w ogóle nie słyszeć - te zaległości zdecydowanie warto nadrobić! Niektóre z nich przeszły bez echa ze względu na słabą promocję, inne mogły w ogóle nie być dystrybuowane w polskich kinach. Jeśli lubicie się bać, na tej liście na pewno znajdziecie przynajmniej jedną pozycję, która przykuje waszą uwagę.

ZOBACZ TAKŻE: Horrory, które każdy powinien obejrzeć TOP10

The Loved Ones (2009)

To australijski horror, którego bohaterami są mężczyzna i jego nastoletnia córka, Lola. Szybko okazują się parą morderców, porywających chłopaków, w których Lola się podkochuje. Jedną z ich ofiar jest Brent, którego porywają i torturują w czasie balu licealnego. The Loved Ones to niezwykle brutalny i krwawy film, który zdobył bardzo dobre opinie m.in. w serwisie Rotten Tomatoes (98% pozytywnych głosów krytyków).

Droga śmierci (2003)

Fabuła tego filmu jest dość prosta - pewna rodzina wybiera się do krewnych na święta Bożego Narodzenia, a podczas drogi zaczynają doświadczać coraz dziwniejszych, trudnych do wyjaśnienia przerażających zjawisk. To, co jest największą siłą tego filmu, to niezwykłe, straszna atmosfera grozy, która towarzyszy widzowi przez cały seans.

Puls (2001)

Ten film trudno sklasyfikować wyłącznie jako horror - po części jest to także dramat i film sci-fi. Film zaczyna się w dość nietypowy sposób - jeden z pracowników firmy ogrodniczej od paru dni nie pojawia się w pracy, dlatego do jego mieszkania postanawia zajrzeć znajoma. Mężczyzna wydaje się być zdystansowany i zagubiony, a niedługo po jej przyjściu popełnia samobójstwo. Kobieta odnajduje w jego mieszkaniu dyskietkę z tajemniczymi danymi, a wkrótce później wokół niej zaczynają dziać się przedziwne, niewyjaśnione rzeczy.

Autopsja Jane Doe (2016)

Złożony z ojca i syna zespół koronerów przeprowadza sekcję zwłok na ciele niezidentyfikowanej kobiety o tajemniczych urazach... i mrocznym sekrecie. Okazuje się, że tajemnicza kobieta ma na ciele ślady rytualnych obrzędów. Film zdecydowanie wyróżnia się na tle powstających ostatnio filmów grozy, a przede wszystkim - jest naprawdę bardzo, bardzo straszny.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Przez 10 lat nieuchwytny morderca sieje grozę w jednym z miasteczek. Pewnego dnia policjanci trafiają do opuszczonego domu, w którym znajdują ponad 800 amatorskich taśm zbrodni nagranych przez samego mordercę. Dokładnie filmował on, w jaki sposób napada, torturuje i bestialsko morduje swoje ofiary.

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Źródło: TOP 5 przerażających horrorów, o których pewnie nigdy nie słyszeliście