Szczątki rakiety

i

Autor: screen z YouTube: Vallord MIX Szczątki rakiety

To spadło z kosmosu! Zaskakujące co uderzyło w Ziemię!

2021-06-04 12:18

Rząd Stanów Zjednoczonych skrytykował Chiny za nieprzestrzeganie podstawowych zasad korzystania z przestrzeni kosmicznej. Wszystko z powodu tego, że w okolice Malediwów spadł wielki przedmiot będący integralną częścią maszyny wyprodukowanej przez chiński koncern współpracujący z rządem przy tworzeniu pojazdów kosmicznych i rakiet. Jak to możliwe, że doszło do tak niebezpiecznego zdarzenia?

Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna poinformowała, że zgodnie z założeniami szczątki ich kosmicznego pojazdu mają spaść w okolicach północnej części Oceanu Indyjskiego.

Metal lecący z nieba na głowy mieszkańców

Metal lecący z nieba na głowy mieszkańców - to skutek nieprzemyślanych działań Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej. Według informacji podanych przez dziennikarzy Fox News wielkie fragmenty rakiety kosmicznej miały spaść na ziemię w okolicach Jordanii, Omanu i Arabii Saudyjskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak nie trudno sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogłoby dojść wspomniane kawałki rakiety ważącej po kilkaset kilogramów spadły na tereny zamieszkałe przez okoliczną ludność.

Kosmos w Sopotni Wielkiej na wyciągnie ręki

W sieci pojawiło się mnóstwo filmików, które przedstawiają spadające z nieba metalowe szczątki na ziemię i do morza. Nagrania bardzo szybko obiegły świat i wywołały fale krytyki skierowaną wprost w chiński rząd.

Szczątki rakiety spadające do morza i na ziemię

Poniższe filmiki przedstawiają szczątki rakiety spadające do morza i na ziemię. To co wydarzyło się w okolicach Omanu było śmiertelnie groźnym incydentem. Wiadomo już, że lecące ku Ziemi szczątki należały do rakiety Long March 5B, która wyniosła na orbitę kluczowy moduł chińskiej stacji kosmicznej Tiangong. Koniecznie już teraz zobaczcie jak wyglądał deszcz metalowych elementów.

Sonda
Czy śledziłeś w środę misję NASA i SpaceX?