ubrania zimowe szafa

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

Odzież

To miała być rewolucja. Teraz ta branża zmaga się z kryzysem i przykrą prawdą. Dlaczego?

Wypożyczalnie ubrań miały być strzałem w dziesiątkę. Miało to być doskonałe rozwiązanie dla konsumentów. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Liderów tego rynku pogrążył poważny kryzys. Co jest tego przyczyną?

Wypożyczalnie ubrań miały sprawić, że branża odzieżowa stanie się bardziej ekologiczna. Po co kupować nowe ubrania i kreacje znanych marek, skoro można je wypożyczyć? Taka była wizja na „sharing economy” w świecie mody.

Wypożyczalnie ubrań okazały się porażką. Co poszło nie tak?

Warto dodać, że były czasy, kiedy wypożyczalnie ubrań się sprawdzały. Miłośnicy mody - zamiast kupować odzież od znanych projektantów - z chęcią je wypożyczali.

Dodatkowo wypożyczalnie ubrań sprawiały, że luksus stał się bardziej dostępny. Z pewnością każdy wie, że na kupno takich wyrobów jak torebki Chanel, Louis Vuitton czy Gucci mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Mimo wszystko teraz branża wypożyczalni ubrań przechodzi kryzys. Jak dodaje "Rzeczpospolita", wskazują na to kłopoty firm Rent the Runway i Stitch Fix, którym przyjrzał się niedawno „Wall Street Journal”.

Wiele wypożyczalni działa na zasadzie miesięcznych subskrypcji, które w ramach danej ceny uprawniają klientów do wypożyczenia określonej liczby ubrań. W dobie inflacji i niepewności ekonomicznej wiele osób zrezygnowało z regularnego wypożyczania ubrań, bo uważa je za niepotrzebny wydatek - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Czy jednak branża wypożyczania odzieży odbuduje się?

Quiz: Skąd pochodzi ten wers? Czy rozpoznasz kawałki grupy KOLABORANCI?

Pytanie 1 z 10
1. "Czy wzrośnie wtedy ranga Boga Gdy mu się wyznawców doda?"