The Rolling Stones chcą pozwać Donalda Trumpa. O co chodzi?

2020-06-29 13:15
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=oqMl5CRoFdk

Często bywa tak, że świat polityki i muzyki krzyżuje się ze sobą, jednak są sytuacje, gdy takie przecięcie nie jest zbyt pozytywne. Tak jest w przypadku konfliktu Stonesów z Donaldem Trumpem.

The Rolling Stones są na takim poziomie, że nie muszą już niczego udowadniać, jednak bardzo mocno bronią swojej własności, jaką jest muzyka. Zespół wszedł w konflikt z samym Donaldem Trumpem, który według zespołu, wykorzystał bezprawnie ich muzykę.

KULT PRACUJE NAD NOWYM ALBUMEM? WOJTEK JABŁOŃSKI ZDRADZIŁ PLANY ZESPOŁU


Donald Trump wykorzystał bezprawnie muzykę The Rolling Stones?

O co chodzi w całej sytuacji? Donald Trump często wykorzystuje na swoich wiecach utwór ''You Can’t Always Get What You Want. Grupa prosiła wielokrotnie o zaprzestanie, jednak Trump nie reaguje.


W specjalnym oświadczeniu, The Rolling Stones napisali:

BMI poinformował komitet wyborczy Trumpa, że nieautoryzowane wykorzystywanie piosenek narusza prawa autorskie. Jeśli Donald Trump zignoruje to pismo i będzie dalej wykorzystywał utwory, spotka do pozew o granie muzyki bez zezwolenia.

Sprawa nie dotyczy tylko The Rolling Stones, ponieważ Trump wykorzystuje także muzykę Aerosmith, R.E.M. i Neila Younga.Na to oczywiście artyści również się nie zgadzają.


RAMMSTEIN: CZY WIBRATORY W SPECJALNEJ EDYCJI 'LIEBE IST FÜR ALLE DA', BYŁY ODLEWAMI CZŁONKÓW ZESPOŁU?