The Last of Us: o której godzinie serial debiutuje w HBO i HBO Max?

i

Autor: materiały prasowe HBO Max The Last of Us: o której godzinie serial debiutuje w HBO i HBO Max?

„The Last of Us”: o której godzinie serial debiutuje w HBO i HBO Max?

2023-01-23 18:04

„The Last of Us” to jeden z największych hitów HBO Max, który zaliczył drugie najlepsze otwarcie w historii platformy, ustępując tylko „Rodowi smoka”. Nowe odcinki debiutują co tydzień, a my wyjaśniamy szczegóły związane z emisją.

„The Last of Us” to postapokaliptyczna opowieść, w której wskutek mutacji grzybów doszło do upadku naszej cywilizacji. 20 lat po apokalipsie naznaczony traumami Joel otrzymuje zadanie przetransportowania nastoletniej Ellie do bazy Świetlików, a od powodzenia tej misji zależą losy całej ludzkości.

Serial zaliczył swój niezwykle udany debiut w połowie stycznia i wciąż nie schodzi z nagłówków, zgarniając przy tym wyśmienite recenzje (sama serdecznie go polecam, o czym pisałam już tutaj). Jeśli nie widzi wam się czekanie na kolejną porcję przygód Joela i Ellie o choćby minutę za długo, wyjaśniam, o której godzinie debiutują nowe odcinki.

„The Last of Us” – o której godzinie serial debiutuje w HBO i HBO Max?

„The Last of Us” składa się z 9 odcinków, które ukazują się co tydzień o 3:00 w HBO Max i o 20:10 na antenie HBO. Finał zobaczymy zaś 13 marca, a 2. sezon został już oficjalnie zamówiony.

„The Last of Us” – rodzaje zarażonych. Jakie typy „zombie” występują w tym uniwersum?

Choć za nami dopiero początek przygody z Joelem i Ellie, warto dowiedzieć się, z czym mamy tu do czynienia. Wiemy już, że do apokalipsy doszło poprzez mutację grzybów, ale jakie rodzaje „zombie” występują w tym uniwersum?

Zainfekowani może i przypominają żywe trupy, ale daleko im do „sztywnych” z „The Walking Dead”. W grze The Last of Us (zobaczymy jak to będzie w serialu) rozróżniamy pięć rodzajów zarażonych i są to:

  • Biegacze – pierwsze stadium zakażenia, szybko się poruszają i posiadają zmysł wzroku;
  • Czychacze – drugie stadium, na ciele widoczne są już fragmenty grzyba; atakują poprzez wytropienie ofiary, a następnie ukrycie się i zaatakowanie z zaskoczenia;
  • Klikacze – trzecie stadium, głowa zarażonego jest już całkowicie obrośnięta grzybem, przez co traci zmysł wzroku; wykorzytuje charakterystyczny dźwięk klikania, by poznawać otoczenie; jest silniejszy od zdrowego człowieka;
  • Purchlaki – czwarte i ostatnie stadium, zarażony jest powolniejszy, ale bardziej wytrzymały, a całe jego ciało porośnięte jest grzybem; tego typu osobniki mogą wyrywać ze swojego ciała fragmenty grzyba i rzucać nimi w ofiarę;
  • Król szczurów – hybryda powyższych, jest znacznie silniejszy od człowieka, a na dodatek posiada zmysł wzroku.
Sonda
Co sądzisz o serialu „The Last of Us”?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: „The Last of Us”: o której godzinie serial debiutuje w HBO i HBO Max?