Sprawca pobicia Roberta Brylewskiego usłyszał wyrok

i

Autor: screen: https://youtu.be/lf-AwAl-Dfw

Sprawca pobicia Roberta Brylewskiego usłyszał wyrok

2021-05-14 9:41

Dwa lata trwał proces w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga, który toczył się w sprawie pobicia i śmierci Roberta Brylewskiego. Sprawca zdarzenia, w końcu usłyszał wyrok.

Śmierć Roberta Brylewskiego była ogromnym szokiem dla wszystkich, będąc jednocześnie ciosem dla polskiej muzyki rockowej. Brylewski był współtwórcą kultowych zespołów, które wylansowały ponadczasowe hity. Po dwóch latach od startu procesu, sędzia Adam Radziszewski z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga ogłosił wyrok w trwającym dwa lata procesie przeciwko Tomaszowi J..

Wyrok w sprawie śmierci Roberta Brylewskiego

Zapadł wyrok dla sprawcy pobicia Roberta Brylewskiego

Tomasz J. został skazany na 13 lat więzienia oraz karę pieniężną w kwocie 100 tysięcy złotych, którą ma wypłacić na rzecz rodziny pokrzywdzonego. Oskarżony nie pojawił się w sądzie, jednak wyrok jest lżejszy niż to, czego domagał się prokurator. 

Przypomnijmy, że Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018 roku, po tym jak trafił do szpitala po ciężkim pobiciu. Rokowania były z początku dobre, jednak stan zdrowia artysty się pogarszał, a ostatnie tygodnie życia artysta spędził w śpiączce.