Rock & Roll Hall of Fame 2021

i

Autor: Foo Fighters / screen z Facebook: @Foo Fighters Rock & Roll Hall of Fame 2021

Foo Fighters i Jay-Z zostaną wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame. Kto jeszcze?

2021-05-13 15:23

Marzeniem bodajże każdego artysty jest znaleźć się w legendarnym amerykańskim muzeum, honorującym zespoły i działających indywidualnie muzyków, którzy przysłużyli się swoja twórczością do rozwoju i popularyzacji muzyki rock & roll. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w tym roku Foo Fighters i Jay-Z będą mogli pochwalić się swoja obecnością w tym wyjątkowym i owianym wieloma legendami miejscu. Jesteście ciekawi kto jeszcze zostanie prowadzony do Rock & Roll Hall of Fame, a kogo niestety ten zaszczyt ominął?

Pomimo, że samo muzeum od lat odpiera zmasowane ataki fanów, które wynikają z tego, że ci nie mogą pogodzić się z pewnymi wyborami komisji i jury muzeum, to nadal działa i ma się całkiem dobrze.

Foo Fighters i Jay-Z zostaną wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame

Foo Fighters i Jay-Z zostaną wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame - te informacje potwierdza dyrekcja muzeum. Bez względu na wiele krytycznych opinii fanów, ale też samych artystów, którzy otwarcie wyrażają swoja dezaprobatę dla procesów decyzyjnych, które skutecznie uniemożliwiają pojawienie się w gmachu Rock & Roll Hall of Fame chociażby takiego zespołu jak Iron Maiden, kapituła pozostaje niewzruszona. Jury tworzy 800 osobowy skład i nie zmieniło się w tej materii zupełnie nic począwszy od 1986 roku kiedy to do muzeum wprowadzono pierwszych artystów.

Eska Rock szybkie pytania ADRIAN ŁABANOWSKI

Spośród nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame: Mary J. Blige, Kate Bush, Devo, Foo Fighters, The Go-Go’s, Iron Maiden, JAY-Z, Chaka Khan, Carole King, Fela Kuti, LL Cool J, New York Dolls, Rage Against the Machine, Todd Rundgren, Tina Turner i Dionne Warwick, w 2021 roku uhonorowani zostali Foo Fighters, Jay-Z, ale też Carole King, Todd Rundgren i Tina Turner.

Kontrowersje wokół Rock & Roll Hall of Fame

Kontrowersje wokół Rock & Roll Hall of Fame są tematem publicznej debaty już od kilku lat. Głośno mówi się o zespołach będących ofiarami aktualnego procesu decyzyjnego. - Bez względu na to, czy dla nich samych ma to jakiekolwiek znaczenie, nieobecność Ironów w Rock & Roll Hall of Fame to szaleństwo! Ktokolwiek za to odpowiada, komitet musi ich uwzględnić. Pomogli spopularyzować cały gatunek muzyczny. Co jeszcze niby mieliby zrobić? – głośno komentuje obecny stan rzeczy w Rock & Roll Hall of Fame się gitarzysta zespołu Kiss.

Sonda
Rock & Roll Hall of Fame 2021 - jury dokonało słusznych wyborów?