Serj Tankian zapowiada solową EP-kę i biograficzny film o swojej karierze

i

Autor: screen: https://youtu.be/sIgN-r4sgF8

Serj Tankian zapowiada solową EP-kę i biograficzny film o swojej karierze

2020-12-18 9:27

Serj Tankian co jakiś czas zaskakuje fanów swoimi pomysłami i tak właśnie jest tym razem. Wokalista ogłosił, że jego solowa EPka pojawi się w lutym i znajdziemy na niej muzykę napisaną z myślą o System Of A Down. Dodatkowo, zapowiedziano film dokumentalny o artyście.

Serj Tankian często zaskakiwał fanów, którzy czekając na nowe rzeczy od SOAD, liczyli, że artysta w końcu powie, że coś się dzieje w tej materii. Co prawda niedawno dostaliśmy dwa nowe kawałki od zespołu, jednak wszyscy chcieliby cały album. Serj Tankian ma w zanadrzu numery, które były tworzone z myślą o macierzystej grupie i zamierza je wydać w formie EPki. Dodatkowo, pojawić ma się film dokumentalny o wokaliście.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Serj Tankian zapowiada solową EPkę i biograficzny film

W wywiadzie dla Rolling Stone, Serj Tankian zdradził, jak wyglądał proces tworzenia piosenek, które mają pojawić się na EPce, której premiera została zaplanowana na luty 2021:

Piosenki na EP 'Elasticity' zostały napisane wiele lat temu. Kiedy je pisałem, pierwotna koncepcja brzmiała:

'Jakie piosenki rockowe mogą ze mnie wydostać się teraz, gdy mogę pracować z System Of A Down?'.

Tak więc zamiarem było usiąść i pracowałem nad tymi utworami i nawet grałem je dla innych gości z Systemu, a nawet trochę namieszaliśmy z niektórymi z nich. Oczywiście nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale to było kilka lat temu. Postanowiłem więc sam dokończyć te piosenki i je wydać.

To są naprawdę ciekawe i piękne utwory - od naprawdę ciężkich, w stylu Systemu, po naprawdę piękny rodzaj muzyki, ballady - w tym aranżacje smyczkowe i tym podobne. Tak więc jest to dość zróżnicowany materiał jak na zaledwie pięć piosenek. Pod względem tematycznym jest też dość zróżnicowany - piosenka o terroryzmie; piosenka o protestach w Armenii sprzed lat; piosenka o moim synu Rumim, w pewnym sensie skupiona również na poecie Rumim - w zasadzie jest hołdem złożonym poecie i jego imiennikowi. I kilka innych singli. 

'Elasticity' miało ukazać się w październiku, ale kiedy wybuchła wojna i kiedy zdecydowaliśmy się wydać dwie piosenki z System Of A Down, stało się to dla mnie priorytetem.

A co jeśli chodzi o film biograficzny o Serju? Tu wiemy tyle, że jego tytuł to 'Truth to Power', którego premiera zaplanowana została na 19 lutego 2021. Przy projekcie pracuje nominowany do Oscara Joe Berlinger, który odpowiada za dokument o Metallice - 'Some Kind Of Monster'.

Film ma ukazać Serja od strony muzyka, aktywisty i performera, o którym opowiedzą między innymi Rick Rubin, członkowie SOAD, meneger zespołu oraz bliskie osoby. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji: