Logo EskaROCK

i

Autor: EskaROCK

Serj Tankian w Polsce - zgarnij bilety na koncerty!

2013-09-23 9:00

Serj Tankian na dwóch koncertach w Polsce! Artysta już w październiku wystąpi w Warszawie i Gdańsku. W tym tygodniu w EsceROCK mamy dla słuchaczy bilety na te koncerty!

Serj Tankian - wokalista System of a Down, zdobywca Grammy Award, jeden z najbardziej charyzmatycznych rockowych frontmanów na świecie, właściciel majestatycznego głosu - już wkrótce wystąpi w Polsce ze swoim solowym projektem. 11 października Tankian zagra w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Na scenie muzykowi będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna.

Do 2007 roku Serj Tankian znany był przede wszystkim jako wokalista grupy System Of A Down, kompozytor i multiinstrumentalista. Jednak, kiedy na rynku ukazał się jego debiutancki krążek, "Elect The Dead", artysta mógł w końcu rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Jego album zachwycił zarówno krytyków, jak i wiernych fanów SOAD. Chwalono go równocześnie za wierność systemowym brzmieniom, jak i nowe oblicze jego muzyki, pełne uczuć, za melodyjny, momentami dramatyczny, niemal operowy wokal i poetyckie teksty utworów, często niejednoznaczne.

W 2009 roku w Nowej Zelandii Serj Tankian po raz pierwszy zaprezentował projekt "Elect The Dead Symphony". W towarzystwie 70- osobowej orkiestry utwory z debiutanckiego albumu nabrały nowego brzmienia. Tankian zrobił to, o czym od dawna marzył – połączył rockową muzykę i instrumenty symfoniczne. Osiągnął tym samym wyjątkowy efekt. Unikalny dramatyzm koncertu, ostre dźwięki grane przez klasyczne instrumenty, znane utwory w nowych aranżacjach złożyły się na sukces tego przedsięwzięcia. Serj wystąpił z tym projektem w różnych częściach świata, zawsze zapraszając do współpracy lokalne orkiestry i zawsze wzbudzając ten sam zachwyt wśród publiczności. W Polsce zagrał 20 czerwca 2010 roku w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie, w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

We wrześniu 2010 roku pojawił się na rynku kolejny solowy album artysty - "Imperfect Harmonies". Tankian połączył na nim dynamizm muzyki rockowej, rozmach orkiestry oraz nowoczesne elektroniczne brzmienia – uzyskał w ten sposób zwariowaną mieszankę o pięknych melodiach, którą dopełnia jego genialny wokal.

W lipcu 2012 roku do sprzedaży trafiła płyta "Harakiri", która na liście zestawienia Billboard 200 pojawiła się od razu na 29. pozycji. Parę miesięcy później – w listopadzie – Tankian nagrał w Austrii materiał do krążka "Orca", który ukazał się w czerwcu tego roku. We współpracy z orkiestrą, dyrygowaną przez Wernera Steinmetza, Tankian stworzył niesamowity album w czterech aktach, w którym można dostrzec wpływy zarówno kompozytorów początku XX wieku (np. Ennio Morricone), jak i nowoczesnych twórców (m.in. Philip Glass). Słuchacze spotkają się w "Orce" z mieszaniną dźwięków, które są zarazem spokojne i pompatyczne – to świeża interpretacja sztuki klasycznej.

Serj Tankian urodził się w 1967 roku w Bejrucie, ale w wieku 8 lat przeniósł się wraz z rodzicami i młodszym bratem do Los Angeles. Jako młody chłopak zaczął fascynować się muzyką w stylu Slayera, czy Metalliki. Na początku lat 90. grał na keyboardzie w lokalnym zespole, a w 1994 roku założył wraz z Daronem Malakianem System Of A Down. Grupa w ciągu 10 lat istnienia nagrała pięć albumów, które odniosły wielki sukces na całym świecie. W 2006 roku działalność zespołu została zawieszona ze względu na indywidualne projekty muzyków, jednak dwa lata temu formacja reaktywowała się. Mimo to Tankian nie zaprzestał występować również na solowych koncertach. Właśnie w takim wydaniu będziemy mogli posłuchać genialnego artysty na żywo: 11 października w Warszawie (Sala Kongresowa) i 12 października w Gdańsku (ERGO Arena).