Serj Tankian ujawnił, że planowano zamach na jego życie podczas trasy System Of A Down!

i

Autor: screen: https://youtu.be/BGilNMeIR70

Serj Tankian ujawnił, że planowano zamach na jego życie podczas trasy System Of A Down!

2021-03-26 9:20

Serj Tankian jest ostatnio bardzo aktywny w mediach i dosyć często udziela wywiadów, mówiąc o nowej płycie i filmie dokumentalnym 'Truth to Power'. Artysta ujawnił, że był moment w jego karierze, gdy bał się o własne życie.

Serj Tankian cały czas promuje swoją EPkę 'Elasticity', która zawiera piosenki, pierwotnie dedykowane na nowy album System Of A Down. Premiera albumu zbiegła się z udostępnieniem dokumentu 'Truth to Power', który opowiada o działalności artysty. W niedawno udzielonym wywiadzie, Serj wspomniał, w kontekście swoich działań społecznych i politycznych, o tym, że był moment gdy bał się o swoje życie.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Serj Tankian ujawnił, że bał się o swoje życie podczas trasy SOAD

W wywiadzie dla The Guardian, Serj wspomniał o scenie z filmu 'Truth to Power', gdy mówi o trasie z System Of A Down w 2005 roku, gdy promowano albumy 'Mezmerize' i 'Hypnotize'. To właśnie wtedy Tankian otrzymał informację z wiarygodnego źródła, że jest wielce prawdopodobne, że tureckie służby wywiadowcze chcą go uciszyć z powodu działań przeciwko Dennisowi Hasterowi. Jak powiedział Serj:

Dowiedziałem się, że czają się na mnie, w celu zamordowania mnie z powodu mojego aktywizmu przeciwko Dennisowi Hastertowi. Hastert był wówczas przewodniczącym Izby Reprezentantów, oskarżonym przez informatora FBI o branie łapówek od rządu tureckiego.

Serj żartował w filmie, że chciał być dosyć ruchliwy na scenie, by uniknąć kuli snajpera, gdy ten będzie próbował go zastrzelić. Jednak jak później dodał:

W tej chwili żartuję, ale przez to wszystko przeżyłem niezwykle niepokojące chwile.

Poniżej możecie sprawdzić jeden z ostatnich singli Serja:

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)