Litza chce nagrywać solowy album! Kiedy możemy się spodziewać premiery?

i

Autor: FOTO: Dominik Pajewski

Litza chce nagrywać solowy album! Kiedy możemy się spodziewać premiery?

2021-03-24 9:10

Robert 'Litza' Friedrich jest jednym z tych artystów, który ma na koncie występy w kultowych zespołach, które zapisały się bardzo wyraźnie w historii muzyki rockowej. W końcu przyszedł czas na solowy materiał artysty! Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Robert 'Litza' Friedrich wiele razy żartował, że grał w tylu zespołach, że brakuje tylko jego obecności w Legii Warszawa. Po wielu latach działalności zespołowej i 10 lat grania z Luxtorpedą, Litza postanowił zrobić coś solowo. Jak się okazuje, są plany na solową płytę, która miałaby być w różnych klimatach.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Litza nagra solową płytę! Kiedy możemy spodziewać się premiery?

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, Litza przyznał, że w planach jest jego solowa płyta, kiedy rozpoczną się nagrania? Jak powiedział artysta:

Będą to mega ciężkie gitary z triphopowymi rytmami. Czekam z nagraniem od października, bo cały czas studio jest zajęte. Mam pomysły, jest tam sporo brzmień w stylu Massive Attack, ale dużo cięższych. Lubię pracować improwizacją. Mam zarysy, ale nie wiem, co z tego wyjdzie i to jest najpiękniejsze.

To nie koniec dobrych wieści, ponieważ w kwietniu dostaniemy nowy album Luxtorpedy! Będzie to specjalny krążek 'Elektroluxtorpeda', na którym znajdą się nowe wersje znanych numerów grupy.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny