Ramstein

i

Autor: Ramstein / screen z Youtube: Mistrzuniu Ziomek MILAN Ramstein

Rammstein - odwołali koncerty, ale nagrali płytę

2021-03-25 13:53

Utrzymywana przed bardzo długi czas w tajemnicy informacja o nowej płycie Rammstein w końcu została oficjalnie potwierdzona. Pewne przecieki w mediach na jej temat pojawiały się już w 2020 roku, ale dopiero dziś wiemy, że premiera wydania nastąpi w 2021 roku. To szczególnie ważna informacja dla fanów zespołu, którzy prawie półtora roku temu zdecydowali się zakupić bilety na koncerty legendarnego muzycznego teamu.

Koncerty Rammstein w 2021 roku, jak dowiedzieliśmy się oficjalnie z wydanego przez zespół oświadczenia, niestety się nie odbędą. Wszystkie wydarzenia z trasy zostały przełożone na 2022 rok z powodu pandemii koronawirusa.

Rammstein - nowa płyta

Zespół Rammstein zapowiedział, że ich nowa płyta ukarze się na pewno w 2021 roku. Przez ponad rok trwały prace nad albumem. Te informacje oficjalnie potwierdza klawiszowiec Rammstein Christian „Flake” Lorenz - Z powodu odwołanych koncertów, byliśmy bardziej kreatywni. Mieliśmy więcej czasu, by wymyślić nowe rozwiązania. Dlatego też nagraliśmy album, którego początkowo nie planowaliśmy. (…) Tematy, które poruszamy, dotyczą tego, co dzieje się obecnie, a przecież zawsze jest o czym pisać piosenki. Poruszamy kwestie szaleństwa ludzi, a w czasach pandemii temat ten mocno się nie różni niż w normalnych czasach.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Warto przypomnieć, że wydanie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w historii legendarnego zespołu, ponieważ ostatni raz premierą albumu, muzycy zaskoczyli nas ponad dwa lata temu.

Ramstein - nowa płyta, a odwołane koncerty

Ramstein niestety zgodnie z zaleceniami epidemicznymi kolejny raz został zmuszony do odwołania i przełożenia na inny termin swoich już wyprzedanych koncertów. Z cała pewnością można doszukiwać się wspólnego mianownika pomiędzy ogłoszoną decyzją, a informacją o wydaniu i premierze nowej płyty. Być może jest to forma rekompensaty dla fanów, którzy zmuszeni są czekać kolejny rok na to by zobaczyć zespół ponownie na żywo na scenie. Przypomnijmy, że na chwile obecną dyskografię zespołu zamyka krążek Rammstein, który trafił na sklepowe półki w 2019 roku. Jak myślicie, czego możemy spodziewać się na nowej płycie?

Sonda
Słuchasz metalu?