Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ Alternatywy 4, Zmiennicy i inne

i

Autor: Materiały TVP Quiz o polskich serialach z lat 80.?

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? "Tulipan", "W labiryncie" i wiele innych klasyków!

2023-03-21 8:42

Lata 80. to w Polsce nadal czas PRL. Obywatele są jednak bardzo świadomi wielu absurdów, które dzieją się wokół nich. Bardzo dobrze swoje zadanie w tym zakresie spełnia oczywiście kinematografia. Filmy i seriale bezlitośnie punktują kolejne niedorzeczności polskiej rzeczywistości tamtych czasów. Jak dobrze znasz fabułę polskich seriali, które powstały w tamtej dekadzie?

QUIZ z wiedzy na temat polskich seriali lat 80-tych

Lata 80. to niezwykle ważny - i interesujący pod względem społecznym, kulturowym i politycznym - okres w polskiej historii. PRL wciąż trwa, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że komunizm trzeszczy w posadach. Rzeczywistość tamtych czasów była równocześnie niedorzeczna i dość niebezpieczna. Nic więc dziwnego, że rodzima kinematografia, która przeżywała w tamtym okresie świetny okres, choć jej rozwój został zahamowany po ogłoszeniu stanu wojennego. Punkt po punkcie pokazywała ona wszelkie absurdy, używając do tego przede wszystkim humoru. W ten sposób narodził się nurt tzw. kina popularnego, który odważnie pokazywał swobodę obyczajową, nawiązując do kina zachodniego. Rozwój przeżywały także produkcje serialowe, których powstawało coraz więcej i które były niezwykle lubiane przez widzów.

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Quiz o polskich serialach lat 80.!

To właśnie w latach 80. powstały takie produkcje, jak Zmiennicy, Kariera Nikodema Dyzmy, Janka, Alternatywy 4, W labiryncie, czy Dom. Jak dobrze pamiętasz ich fabułę? Co wiesz na ich temat? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?