Producent Metalliki sprzedał prawa do swojego katalogu. Jest w nim między innymi 'Czarny Album'

i

Autor: screen: https://youtu.be/DtJzRErAJ3Q

Producent Metalliki sprzedał prawa do swojego katalogu. Jest w nim między innymi 'Czarny Album'

2021-01-22 9:38

Są tacy producenci, którzy na przestrzeni lat, brali udział przy produkcjach, które stały się kultowe. Jedną z takich postaci jest z pewnością Bob Rock, który ogłosił, że sprzedaje prawa do swojego katalogu, w tym do kultowych płyt Metalliki.

Są w historii muzyki producenci, którzy dzięki swojemu wkładowi w dany album, nadali mu pewnego rodzaju klimat. Z pewnością taką postacią jest Bob Rock, który rozpoczął współpracę z Metalliką, jeszcze w latach 90-tych. Producent ma na koncie takie krążki Metalliki jak 'Czarny Album', 'Load', 'ReLoad' czy 'St. Anger', gdzie zagrał na gitarze basowej. Z pewnością Metallica musi być mocno zaskoczona, ponieważ Bob Rock ogłosił, że sprzedaje prawa do swojego katalogu!

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Bob Rock sprzedał prawa do swojego katalogu. Jak producent uzasadnia swoją decyzję?

Słynny producent sprzedał prawa do swojego katalogu firmie Hipgnosis Fund. Jak powiedział założyciel firmy, Merck Mercuridas:

Rozmach ogromnego sukcesu Boba Rocka niemal nie ma porównania w historii muzyki. Od 'Czarnego albumu' Metalliki do 'Christmas' Michaela Buble, wyprodukował największe albumy wszech czasów, które się nie starzeją.

Bob Rock powiedział tylko:

Włożyłem w te płyty serce i duszę. Wiem, jak bardzo Merck kocha muzykę, więc nie miałem problemu z podpisaniem umowy.

Nie ujawniono kwoty za jaką Bob sprzedał swój katalog, jednak można się domyślać, że była to bardzo konkretna suma.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?