Ramstein

i

Autor: Ramstein / screen Youtube: Rammstein Official Rammstein

Polka projektuje kostiumy dla Rammstein. Kim jest?

2021-03-31 13:17

Na pewno każdy fan legendarnego zespołu Rammstein pamięta kontrowersyjny teledysk do piosenki Deutschland. Kostiumy, które zostały wykorzystane w tej produkcji były wykonane z niezwykłą dbałością o najmniejsze detale i szczegóły. To zwróciło uwagę świata mody i dziś ten sam teledysk i legendarna grupa powraca na czołówki mediów całego świata już nie tylko za sprawą odwołanej trasy koncertowej w wakacje 2021, ale też z powodu wspomnianych powyżej kostiumów! Polska znalazła się właśnie dzięki nim w centrum uwagi i dyskusji.

Otóż okazuje się, że w produkcji specjalnych ubrań i strojów dla osób występujących w teledysku zespołu Rammstein spory udział miała nasza krajanka - Dorota Budna.

Rammstein i polska projektantka

Zespół Rammstein przed rozpoczęciem pracy nad teledyskiem Deutschland zaprosił do współpracy polską projektantkę Dorotę Budną. W tym miejscu warto przypomnieć, że kulisy realizacji tego klipu cały czas owiane były tajemnicą, ale dziś w drugą rocznicę premiery tego kontrowersyjnego teledysku, na jednej z belgijskich grup fanów zespołu Rammstein pojawiły się autentyczne zdjęcia z planu tego muzyczno-filmowego dzieła. 

Teledysk, który został dopracowany do perfekcji zaskakuje do dziś montażem, efektami specjalnymi i kostiumami. Na załączonych zdjęciach naszym oczom ukazuje się postać Polki - Doroty Budnej, która jak się dziś okazało była odpowiedzialna za projekt i wykonanie kostiumów do teledysku zespołu Rammstein.

Rammstein - teledysk Deutschland

Grupa Rammsten, która postanowiła w tym klipie przedstawić przekrój historii Niemiec na przestrzeni dziejów, nie zapomniała również o najnowszej historii i dramatycznych wydarzeniach związanych z holokaustem. W teledysku członkowie zespołu Rammstein odgrywali role ofiar zagłady, ubrani w pasiaki i stroje bezpośrednio odnoszące się do tych, które pamiętamy z filmów dokumentalnych o obozach koncentracyjnych. To właśnie te sceny wywołały dyskusje i oburzenie co niektórych fanów zespołu. Analizując te sceny jasnym jest, że postać polskiej projektantki z całą pewnością nadała autentyczności temu co widzimy w klipie Deutschland. Sama projektanta pochwaliła się zdjęciami swoich kostiumów na prowadzonym przez siebie koncie na Instagramie.

Sonda
Wybierasz się na koncert Rammstein w Warszawie w 2022 roku?