Jak dobrze znasz serial Graczykowie? Quiz dla fanów kultowych polskich produkcji komediowych

i

Autor: AKPA Quiz z serialu komediowego Graczykowie

quizy

Pamiętasz Graczyków? Spróbuj się w quizie ze słynnego serialu

2024-05-14 14:19

Końcówka lat 90. była w naszym kraju szczególna, jeśli chodzi o premiery zupełnie nowych seriali komediowych. Te powstawały w nowym formacie, odwołując się do tradycji wywodzącego się ze Stanów Zjednoczonych sitcomu. Jednym z takich projektów w Polsce byli "Graczykowie" - jak dobrze znasz losy słynnej rodziny i jej sąsiadów? Rozwiąż quiz!

Pod koniec lat 90. na antenie stacji Polsat wyemitowane zostały odcinki pilotażowe aż trzech produkcji o charakterze komediowym. Mowa o Rodzinie zastępczej, Świecie według Kiepskich i projekcie Graczykowie. Za kamerą ostatniego ze wspomnianych stanęli Krzysztof Jaroszyński i Ryszard Zatorski, a pilot wyemitowany został 3 lutego 1999 roku. Przyciągnął on przed ekrany całkiem liczne grono widzów, dzięki czemu powrócił z kolejnymi odcinkami we wrześniu tego samego roku. Produkcja, która przedstawiała codzienne losy rodziny Graczyków i ich sąsiada, "Buły", w konwencji komediowej, dziś cieszy się już statusem kultowej. Serial emitowany był do 2001 roku, powstało pięć serii, na które złożyło się łącznie 57 odcinków. Graczykowie byli także dwukrotnie nominowani w plebiscycie "Telekamery". Na fali sukcesu produkcji, jeszcze w 2001 roku premierę miała jego kontynuacja, Graczykowie, czyli Buła i spóła.

Tak zmieniała się Joanna Brodzik

Quiz o rodzinie Graczyków

Serial do dziś ma wierne grono fanów, wciąż jest on także emitowany w polskiej telewizji. Jak dobrze znasz Graczyków? Czy pamiętasz ich szalone przygody?

Sprawdź się w poniższym quizie:

Jak dobrze znasz serial "Graczykowie"? Quiz dla fanów kultowych polskich produkcji komediowych

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Wiesiek Graczyk?