Painkiller 2 - czy Judas Priest zdecydują się na kontynuację kultowego albumu?

i

Autor: screen: https://youtu.be/BEfOGyvyfFY

Painkiller 2 - czy Judas Priest zdecydują się na kontynuację kultowego albumu?

2020-12-21 9:42

Album 'Painkiller' obchodził w 2020 roku 30 lat od wydania i z tej okazji pojawia się coraz częściej pytanie, czy jest szansa na drugą odsłonę kultowego albumu. Co na to zespół?

Judas Priest mają na koncie świetne albumy, które przeszły do historii rocka i metalu, jednak to 'Painkiller' cieszy się największą popularnością. W 2020 roku, album obchodził swoje 30-lecie i coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania na temat ewentualnej kontynuacji albumu. Czy na takie coś jest w ogóle szansa?

Co tam w środku gra? - Rammstein

Painkiller 2 powstanie? Rob Halford ma proste wytłumaczenie

Pytanie o drugą część kultowej płyty padło podczas audycji w radiu 96.7 KCAL-FM, gdzie Rob Halford był gościem. Wokalista odpowiedział wprost:

Myślę, że każdy album, jaki nagraliśmy, stoi na własnych nogach. Od „Rocka Rolla” do „Firepower”, każdy z albumów pokazuje, w jakim miejscu był w danej chwili zespół. Zawsze starałem się unikać powtórek. Nie oznacza to, że nie możemy nagrać mocnych, szybkich numerów metalowych w podobnym stylu, ale muszą one mieć silną osobowość. Gdybyśmy chcieli emulować prawdziwego ducha „Painkiller” pewnie całkiem nieźle by nam to wyszło, ale nie udałoby nam się go w pełni uchwycić. Ta płyta jest wyjątkowa pod wieloma względami: piosenki, realizacja, brzmienie hi hatu, mikrofon, do jakiego śpiewałem. Tego nie da się powtórzyć, więc lepiej zostawić to w spokoju.

Jak widać, lepiej skupić się na nowych rzeczach, a nad tymi pracuje zespół. Grupa podkreśliła kilka razy, ze pracuje nad nowym krążkiem, który być może usłyszymy na żywo w Polsce. Zespół wystąpi w 2021 roku podczas Mystic Festival 2021.