Ozzy Osbourne powstrzymał Maxa Cavalerę przed rzuceniem grania

i

Autor: screen: https://youtu.be/F_6IjeprfEs

Ozzy Osbourne powstrzymał Maxa Cavalerę przed rzuceniem grania

2021-05-17 11:09

Ozzy Osbourne jest ważną postacią nie tylko dla słuchaczy, ale również dla artystów, którzy mieli okazję spotkać się z wokalistą na różnych scenach. Okazuje się, że Max Cavalera zawdzięcza Ozzowi swoją karierę, która mimo upływu lat, ma się całkiem dobrze.

Ozzy Osbourne to postać legendarna, która jest ważna nie tylko dla fanów ciężkich brzmień, ale także dla samych muzyków, którzy zaczynali swoje kariery u boku współzałożyciela Black Sabbath. Metallica grała pierwsze duże trasy z Ozzym, to samo Mötley Crüe, a z kolei Max Cavalera zawdzięcza wokaliście swoją karierę.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Ozzy uratował karierę Maxa Cavalery? Jak do tego doszło?

w 1996 roku Max Cavalera stał na rozstaju dróg, ponieważ wtedy rozstał się z Sepulturą i rozważał koniec kariery. Jak się okazuje, od tego pomysłu odwiódł go sam Ozzy Osbourne. W wywiadzie dla 'Metal Hammera', Cavalera wspomniał ten trudny dla niego czas:

Po śmierci Dany i rozstaniu z Sepulturą chciałem skończyć z muzyką. Byłem zwiedziony i wściekły. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni na kolację do domu Ozzy’ego i powiedział mi, że kiedy go wyrzucili z Black Sabbath był bardzo zawiedziony, ale postanowił stanąć na nogi. Kiedy usłyszałem te słowa z jego ust, postanowiłem zrobić to samo. Chwyciłem gitarę i skomponowałem „Eye For An Eye”. Dzięki tej piosence Soulfly zdobył kontrakt. Nie uda mi się drugi raz napisać takiej piosenki.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?