PRL

i

Autor: Pixaby

quizy

Oto sprzęty, z których nasze babcie dawniej korzystały! Czy znasz te przedmioty z czasów PRL-u? Rozwiąż quiz!

2024-05-08 14:21

W każdych czasach powstają liczne przedmioty codziennego użytku, meble, akcesoria, gadżety, które starają się odpowiadać na potrzeby ówczesnego społeczeństwa. Nie inaczej sytuacja miała się w czasach PRL-u - popularne wtedy, dziś raczej już rzadko spotykane. Czy znasz te sprzęty z dawnych lat? Rozwiąż quiz!

Czasy, w których żyjemy obecnie, pełne są przedmiotów, sprzętów, gadżetów, które starszym pokoleniom, na przykład dziadkom współczesnych dwudziestolatków i trzydziestolatków, wydają się być zupełnie zadziwiające, przeznaczenia którego niekiedy nie są w stanie zrozumieć. Choć brzmi to nieco nietypowo, sytuacja prezentuje się dokładnie tak samo, gdy młodzi ludzie spojrzą na przyrządy, meble, biżuterie i sprzęty gospodarstwa domowego z dawnych lat, chociażby z czasów PRL-u. W tamtych latach powstawało bardzo dużo różnego rodzaju urządzeń, których celem było przede wszystkim ułatwienie ludziom im codziennego życia w dość specyficznym momencie historii. Co ciekawe, te najczęściej wytwarzane były w różnych, rodzimych manufakturach, firmach i zakładach, gdyż rynek w PRL-u był szczególnie mocno zamknięty na "skarby" z tego "zgniłego zachodu".

Adolf Dymsza - najsłynniejszy polski komik II RP. Historia z Koprem

Przedmioty i urządzenia z czasów PRL-u - sprawdź w quizie, czy je pamiętasz!

Czy wiesz coś o przedmiotach, meblach, gadżetach z czasów PRL-u? Znasz sprzęty, które były używane w tamtych czasach, a których dziś już raczej nie spotka się zbyt często - o ile w ogóle?

Sprawdź się w naszym quizie:

Quiz. Tych sprzętów z PRL-u już nie uświadczysz. Wiesz, do czego służyły?

Pytanie 1 z 10
Jakie imię kojarzymy z pralką z tamtych czasów?