Nocny Kochanek wyrusza w trasę koncertową godną Zdrajców Metalu

i

Autor: Foto: Wacław Szacyło

Nocny Kochanek wyrusza w trasę koncertową godną Zdrajców Metalu

2021-03-18 12:23

W obliczu panującej zarazy, Kochankowie zagrają sześć koncertów w całej Polsce, jednak tym razem nie będą to dobrze znane i lubiane kluby muzyczne, ale znane i lubiane... stacje radiowe.

Na trasie znalazły się miasta Ostrowiec i Radio Ostrowiec, Lublin i Radio Centrum, Opole i Radio Opole, Kielce i Radio Kielce, Radom i Radio Radom oraz Warszawa i Antyradio. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, w ramach którego zespół wyrusza w trasę, aby zagrać koncerty codziennie, każdego dnia w innej rozgłośni radiowej na terenie całego kraju.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Ja się podniecam! 6 koncertowych dni w 6 miastach. Wprawdzie będziemy grać akustycznie, ale nasze numery w takiej odsłonie chyba idealnie pasują do radia - mówi Krzysiek Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka. 

Koncerty skierowane będą dla lokalnej publiczności, które do wysłuchania będą tylko w lokalnych rozgłośniach. Żeby tego było mało, zespół przygotował na tę okoliczność akustyczne aranżacje, które można było usłyszeć na albumie Nocny Kochanek Alkustycznie.

Tylko w Warszawie, na antenie Antyradia odbędzie się transmisja koncertu regularnego - elektrycznego - który będzie swoistym finałem przedsięwzięcia.

Z uwagi na przypadające w tym roku 5 urodziny Najlepszego Fanklubu Nocnego Kochanka - HEWI METAL FANY - zespół do kilku z odwiedzanych miast na swoje koncerty zaprosi tylko zarejestrowanych członków swojego fanklubu, przy czym liczba miejsc jest bardzo ograniczona z powodu COVID-19 i w żadnym z miast nie przekroczy liczby... 10 osób! Szczegóły na grupie Hewi Metal Fany na www.facebook.com!

W minionym roku zespół otrzymał Fryderyka, będącego najważniejszą nagrodę muzyczną w naszym kraju, za album „Randka w Ciemność”.