Nikodem Rozbicki

i

Autor: AKPA Nikodem Rozbicki wcieli się w postać sławnego poety

Aktorzy

Nikodem Rozbicki zagra sławnego poetę. "Piękna przygoda właśnie się rozpoczyna"

2023-05-26 13:31

Stacja TVP zapowiedziała prace nad zupełnie nową, kostiumową produkcją. Będzie to film opowiadający o sławnym, polskim poecie, w którego postać wcieli się Nikodem Rozbicki. Aktor czuje się zaszczycony i podekscytowanym nadchodzącym wyzwaniem. Dzieło Telewizji Polskiej nosi tytuł "Niepewność", a jego premiera zapowiedziana jest na 2025 rok.

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz, na ostatniej konferencji TVP, przekazał dziennikarzom informacje o nadchodzących produkcjach. Telewizja Polska postanowiła wziąć na warsztat życie sławnego polskiego poety, Adama Mickiewicza. Reżyser Waldemar Szarek, twórca takich obrazów, jak "Mów mi Rockefeller" (1990), "Oczy niebieskie" (1994), czy "Spona" (1998) przedstawi widzom historię romansu Adama Mickiewicza i Maryli Wereszczakówny, których miłość była dla poety inspiracją do stworzenia zbioru tomów zatytułowanych "Ballady i romanse".

Okazało się, że ta kostiumowa produkcja pochłonie niemały budżet. Jak dowiedziała się reporterka "Plejady", Telewizja Polska zwiększyła nakłady finansowe na nowe filmy aż o 30 proc.

Julia Wieniawa szczerze o karierze, filmie "Nie cudzołóż i nie kradnij" i Macie

Nikodem Rozbicki zagra 22-letniego Mickiewicza

Film o Adamie Mickiewiczu nosić będzie tytuł "Niepewność", a jego premiera zaplanowana  jest na 2025 rok. Wiemy również, kto znalazł się w obsadzie. Otóż, w postać Adama Mickiewicza wcieli się młody i utalentowany Nikodem Rozbicki, gwiazdor takich produkcji jak: "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4", czy "Rodzina na Maxa".

Młody aktor nie ukrywa, że przygotowywał się do tego projektu od 5 lat. W swoich mediach społecznościowych nie krył ekscytacji związanej z nadchodzącym wyzwaniem - A tymczasem... przygotowuję się do tego projektu od 5 lat. Piękna przygoda właśnie się rozpoczyna - mogliśmy przeczytać na instastories.

Jego ukochaną Marylę zagra Aleksandra Piotrowska, aktorka młodego pokolenia znana z innej produkcji TVP, "Polowanie na ćmy". W pozostałym rolach zobaczymy Adriana Zarembę i Marka Kalitę, Dorotę Landowską, Piotra Garlickiego i Andrzeja Mastalerza.

Oprócz filmu powstanie również serial o Mickiewiczu

Reżyser Waldemar Szarek nie ukrywa, że film "Niepewność" może stać się dziełem jego życia i w chwili obecnej całą uwagę skupia na tym jednym projekcie. W taki sposób streścił początek fabuły:

22-letni chłopak, młody mężczyzna zapowiada się na wielkiego poetę, ale ma też gorące serce. Spędza letni czas w dworze przyjaciół. Pojawia się tam piękna Maryla. Serce młodemu Adamowi bije coraz mocniej, ale jest tam też jego najbliższy przyjaciel Tomasz Zan, który również spogląda na Marylę. Dochodzi do konfrontacji dwóch panów, z której Adam wychodzi zwycięsko. Tomasz wyjeżdża, zostawiając pole swojemu przyjacielowi, aby ten swoje życie, szczęście odnalazł w Maryli...

Co ciekawe, nie skończy się na "Niepewności", gdyż powstanie również druga część tej produkcji, a jej tytuł brzmi "Pewność". W niej z kolei, zobaczymy dojrzały okres życia poety. Ujęte to zostanie jednak nie w filmowej, ale w serialowej formie.

Źródło: Nikodem Rozbicki zagra sławnego poetę. "Piękna przygoda właśnie się rozpoczyna"