Nieznany utwór Black Sabbath z DIO trafił do sieci. Czy to faktycznie numer zespołu?

i

Autor: Nieznany utwór Black Sabbath z DIO trafił do sieci. Czy to faktycznie numer zespołu?

Nieznany utwór Black Sabbath z DIO trafił do sieci. Czy to faktycznie numer zespołu?

2021-03-09 9:16

Ostatnio w sieci zawrzało, a to wszystko za sprawą niepublikowanego numeru Black Sabbath z Ronniem Jamesem Dio. Numer udostępnił pasierb Geoffa Nichollsa i momentalnie pojawiły się wątpliwości. Czy to faktycznie numer Black Sabbath?

Każda informacja na temat nieznanych numerów Dio, jest dla fanów na wagę złota. Okazuje się, że w archiwach znajduje się trochę niepublikowanego materiału, który co jakiś czas trafia do sieci. W ostatnich dniach zawrzało, ponieważ pojawiła się kompozycja pod tytułem 'Slapback', która według wielu opinii, jest numerem Black Sabbath. Czy to na pewno numer kultowej grupy?

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Niepublikowany numer Black Sabbath z Dio, trafił do sieci. Czy to faktycznie piosenka grupy?

Numer budzi trochę wątpliwości, ponieważ brzmi jak coś z solowego repertuaru Dio. Jak możemy przeczytać w opisie nagrania:

Wnioskując po bazgrołach na kasecie ten utwór, pochodzący od spadkobierców po Geoffie Nichollsie, nazwany został „Slapback”. Pochodzi z tej samej taśmy, co udostępnione wcześniej na tym kanale „Heaven And Hell”. Nie brzmi jak typowy utwór Black Sabbath, jeśli to oni, ale na pewno słychać w nim Ronniego Jamesa Dio.

Posłuchajcie sami i oceńcie:

Prawdopodobnie numer był grany w 1979 roku, gdy zespół przygotowywał się do nagrań albumu 'Heaven and Hell'. Być może brzmiał za mało w klimatach zespołu, dlatego nie wszedł na krążek.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?