Nie żyje twórca komiksów o Asteriksie. Odszedł Albert Uderzo

2020-03-24 14:50
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=AwK4UW0ZSXc

To smutna wiadomość dla wszystkich fanów komiksów, a przede wszystkim dla tych, którzy wychowali się na historiach o Ateriksie. W wieku 92 lat, odszedł Albert Uderzo, który był twórcą kultowych komiksów z wąsatym wojownikiem.

To smutna wiadomość dla miłośników komiksów i dla osób, które wychowały się na kultowych opowieściach o Asteriksie. W wieku 92 lat, zmarł Albert Uderzo, który był twórcą kultowych opowieści o wąsatym wojowniku.

ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA NA FACEBOOKU - O CO CHODZI W AKCJI?


Nie żyje twórca komiksów o Asteriksie. Odszedł Albert Uderzo

Jak podkreśliła rodzina Uderzo, artysta zmarł we śnie, a przyczyną był zawał serca, a śmierć nie miała żadnego powiązania z koronawirusem. Uderze współpracował ściśle z René Goscinnym, z którym stworzyli razem serię o Asteriksie. Pierwszy odcinek przygód Asteriksa ukazał się 29 października 1959 roku i momentalnie stał się hitem.

SPRAWDŹ STATUS KONCERTU, PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. LIVE NATION UDOSTĘPNIA SPECJALNĄ STRONĘ


Warto też podkreślić, że mimo śmierci Gościnnego w 1977 roku, Uderzo nadal publikował kolejne tomy opowieści o Asteriksie, podpisując je jako ,,Goscinny et Uderzo''. W 2011 Uderzo przestał nadzorować serię o Asteriksie, oddając ją młodszemu pokoleniu twórców.