Nergal został skazany za obrazę uczuć religijnych. Pełnomocnik muzyka zapowiada sprzeciw

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Dhfy9TPga-c

Nergal został skazany za obrazę uczuć religijnych. Pełnomocnik muzyka zapowiada sprzeciw

2021-02-17 8:55

Nergal nie ma za łatwo i jak widać, po raz kolejny muzyk musiał stawić się na sali sądowej. Tym razem lider Behemotha usłyszał wyrok skazujący!

Nergal nie ma łatwo i w zasadzie regularnie bywa na sali sądowej, co związane jest z oskarżeniami o obrazę uczuć religijnych. Tym razem dowiedzieliśmy się, że lider Behemotha został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów. Jaki jest wymiar kary dla artysty?

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Nergal skazany za obrazę uczuć religijnych! Wiadomo jaką karę dostał artysta

Nergal został skazany na karę grzywny w wysokości 15 tys. złotych i 3453 złotych kosztów sądowych za obrazę uczuć religijnych. Sytuacja dotyczy o zdjęcia opublikowanego w sieci w 2019 roku.

Jak uzasadnił prokurator Aleksandra Skrzyniarz:

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał »on the set«, co w tłumaczeniu oznacza »na planie«, czym obraził uczucia religijne czterech osób.

Jak podał 'Polsat News', adwokat Nergala, Jacek Potulski, przekazał, że jeszcze tego samego dnia zostanie złożony sprzeciw. Jak powiedział mecenas:

Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzania rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania.

Artysta nie skomentował wyroku.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?