“Nago. Głośno. Dumnie.” – polski dokument zmierza do HBO Max. Kiedy premiera?

i

Autor: HBO Max “Nago. Głośno. Dumnie.” – polski dokument zmierza do HBO Max. Kiedy premiera?

Ciekawe premiery

“Nago. Głośno. Dumnie.” to odważny polski dokument, który już wkrótce trafi do oferty HBO Max. Otworzy oczy Polakom?

2023-05-19 13:31

HBO Max dało nam już dwa polskie seriale fabularne, teraz czas na pierwszy dokument. “Nago. Głośno. Dumnie.” to opowieść o naszych rodzimych drag queens i performerkach burleski, którą na zlecenie streamera zrealizowała Grupa ZPR Media. Premiera już w czerwcu, tymczasem w sieci zawitał oficjalny zwiastun.

Dzisiejsza Polska to kraj, o którym coraz częściej mówi się w kontekście rasizmu, seksizmu i homofobii. W końcu już trzeci rok z rzędu jest uznana za najbardziej homofobiczne państwo UE. Czy nasze społeczeństwo gotowe jest otworzyć oczy i serca? Dokument “Nago. Głośno. Dumnie.” może okazać się pewnego rodzaju testem, a nawet drogą do uwrażliwienia tych, którzy nie akceptują czegoś tylko dlatego, że tego nie rozumieją.

“Nago. Głośno. Dumnie.” to serial dokumentalny o grupie polskich drag queens i performerek burleski. Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras to wielcy indywidualiści. To co ich łączy to miłość do sceny i potrzeba opowiadania swojej historii ciałem. Postaci, które kreują są owocem długich poszukiwań siebie oraz dowodem na to, że nawet swój największy kompleks można przekuć w największy walor. Społeczność, którą tworzą pozwala im być tym kim chcą. Niestety ta wolność ma swoją cenę.

“Nago. Głośno. Dumnie.” – polski dokument zmierza do HBO Max. Kiedy premiera?

Serial został wyreżyserowany i napisany przez duet kreatywny Dellfinę Dellert oraz Agnieszkę Mazanek. Za zdjęcia odpowiadają Weronika Bilska, Zuzanna Kernbach oraz Michał Sosna. Producentką z ramienia HBO Max jest Izabela Łopuch. Producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Producentkami wykonawczymi reprezentującymi ZPR Media są: Ewa Latkowska i Katarzyna Sikorska - Jędral. Za dźwięk odpowiada Bart Putkiewicz, za montaż Paweł Długołęcki, Klaudia Kowalska, Maria Zuba, a za muzykę - Jan Komar oraz Daniel Sałaciński.

“Nago. Głośno. Dumnie” liczy łącznie 5 odcinków, które pojawią się w ofercie HBO Max już 1 czerwca. Wcześniej serial zaliczy swój debiut podczas 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Źródło: “Nago. Głośno. Dumnie.” to odważny polski dokument, który już wkrótce trafi do oferty HBO Max. Otworzy oczy Polakom?