Motörhead - premiera niepublikowanego do tej pory wykonania ‘Stay Clean’

i

Autor: Materiały prasowe

Motörhead - premiera niepublikowanego do tej pory wykonania ‘Stay Clean’

2021-06-10 15:16

UTWÓR ZNAJDZIE SIĘ NA NOWYM WYDANIU KULTOWEGO ALBUMU “NO SLEEP‘ TIL HAMMERSMITH” Z OKAZJI 40. ROCZNICY OD JEGO UKAZANIA DOSTĘPNE BĘDĄ WERSJE DELUXE CD BOX-SET ORAZ PODWÓJNE WYDANIA WINYLOWE.

Życie w trasie to nie zabawa i rock’n’rollowy luksus, a trasę Motörhead z 1981 roku można by nazwać wręcz karą za ich sukces albumu ‘Ace Of Spades’. Jedną z integralnych części ich codziennego kieratu była próba dźwięku przed koncertem, ale rzadko była dokumentowana i dostęp do tej części ‘życia’ zespołu mieli zazwyczaj nieliczni.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

W trakcie trasy ‘Short Sharp Pain In The Neck’ w marcu 1981 roku, Motörhead mieli ze sobą mobilne studio nagraniowe, które posłużyło do nagrania ich miażdżącego albumu numer 1 w karierze - ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’. Właśnie mija 40 lat od jego wydania i z tej okazji ukazuje się zarejestrowane wówczas wykonanie utworu ‘Stay Clean’ - zespół zagrał ten utwór w trakcie próby do koncertu w Newcastle, 30 marca 1981 roku. Dodatkowo utworowi towarzyszy wideo, które złożone jest ze zmontowanych fragmentów koncertów Motörhead z tamtych czasów i pokazuje triumfalne czasy legendarnego ‘road crew’.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?