Muzycy Nirvany nagrywają razem muzykę! Informację potwierdził Dave Grohl

i

Autor: screen: https://youtu.be/tMR52UdtFMg

Muzycy Nirvany nagrywają razem muzykę! Informację potwierdził Dave Grohl

2021-06-10 12:50

O tym, że muzycy Nirvany co jakiś czas się widują, wiadomo od dawna i nie jest to zaskakujące. Jednak słowa Dave'a Grohla mogą zaskakiwać, ponieważ artysta zdradził, że z resztą muzyków spotyka się i rejestruje nową muzykę!

Dave Grohl co jakiś czas wspomina o tym, że jest w stałym kontakcie z muzykami Nirvany i co jakiś czas spotyka się by coś pograć. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że panowie rejestrują nową muzykę! Więcej o tym powiedział sam Grohl, który zdradził pierwsze szczegóły.

Co tam w środku gra - Serj Tankian winyl

Dave Grohl widuje się z muzykami Nirvany i nagrywa coś nowego!

Gdy odszedł Kurt Cobain, jasno było powiedziane, że reaktywacja Nirvany nigdy nie będzie możliwa, a jeśli panowie spotkają się by zagrać na żywo, to będą to jubileuszowe akcje. Tak faktycznie było, jednak teraz sprawy przybrały nieoczekiwany obrót i okazuje się, że muzycy widują się by coś nagrywać razem. W wywiadzie dla Howarda Sterna, Dave Grohl przyznał, że widuje się z artystami regularnie i coś tworzy:

Krist jest pilotem, więc kiedy przylatuje do Los Angeles, spotykamy się na kolacji. Pat zawsze jest w pobliżu i lubimy spędzać czas we trójkę, a jeśli mamy pod ręką instrumenty to gramy. Nie ogrywamy jednak starych numerów Nirvany tylko sobie jamujemy, a czasem z tego jamu zrodzi się piosenka. A jeśli jesteśmy w studiu to ją nagramy. Nagraliśmy więc parę numerów i są naprawdę fajne. Nic do tej pory z nimi nie zrobiliśmy. Dla nas to raczej przyjacielski jam, nie zanosi się na wielką oficjalną reaktywację ani nic z tych rzeczy. Nie czujemy presji, żeby zrobić coś, o czym usłyszy świat. To tylko zabawa. Kiedy gramy, brzmimy tak jak kiedyś.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny