Mem Disaster Girl

i

Autor: Screen z Twitter: @The Verge Mem Disaster Girl

Mem Disaster Girl sprzedany! Szokująca kwota transakcji

2021-05-28 11:30

Mem Disaster Girl został sprzedany sprzedany, a kwota jaką zdecydował się za niego zapłacić kupujący robi wrażenie nie tylko na internautach, ale też inwestorach. Z cała pewnością transakcja ta przejdzie do historii sieci, a osoba widoczna na zdjęciu dzięki tokenowi NFT nie tylko spłaci swój studencki kredyt, ale zdoła także zaoszczędzić sporą sumie pieniędzy. Kilkanaście lat temu była to zwykła fotografia, a teraz stała się prawdziwą żyła złota.

Oryginalne zdjęcie, które już od kilku lat jest memem została sprzedane prywatnemu inwestorowi za ogromną sumę pieniędzy. Część dochodu z transakcji ma zostać przeznaczona na cel charytatywny.

Mem Disaster Girl sprzedany za 500 tysięcy dolarów

Mem Disaster Girl został sprzedany za 500 tysięcy dolarów jako NFT, czyli niewymienialny token. Mem to zdjęcie wykonane w 2005 roku przez ojca, wówczas 4-letniej dziewczynki, na tle płonącego budynku. Fotografia viralowo rozeszła się po sieci i szybko stała się jednym z najbardziej popularnych memów. Ten używany był szczególnie często w kontekście złośliwych uczynków.

Zrób to sam: obrazek one line art – łatwa i efektowna dekoracja DIY

Jak już wiecie, zdjęcie zostało kupione poprzez token NFT, którego z powodzeniem używano w transakcjach związanych z dziełami sztuki.

Mem Disaster Girl - oryginalne zdjęcie trafiło pod młotek

Mem Disaster Girl był i nadal jest hitem sieci, a oryginalne zdjęcie trafiło pod młotek. Kupujący za fotografię zapłacił dokładnie 473 tysiące dolarów amerykańskich, a kwota ta w przeliczeniu na złotówki przy obecnym kursie walut to niemalże 2 miliony złotych. NFT to cyfrowy certyfikat własności, który zaszyfrowany jest unikalnym podpisem artysty.

Sonda
Bawią Was memy o "świeżym powietrzu" na Śląsku?