MEEK, OH WHY? powraca z mocnym singlem 'Nocne niebo' i zapowiada nowy album 'Offline'

i

Autor: Matriały prasowe

MEEK, OH WHY? powraca z mocnym singlem 'Nocne niebo' i zapowiada nowy album 'Offline'

2022-02-16 11:06

“Gdyby doszło do eksplozji słońca, mielibyśmy 8 minut i 20 sekund, zanim energia wybuchu dotarłaby do Ziemi” - tą sentencją Meek, Oh Why? zaprasza nas na teledyskowy seans prezentujący jego najnowszy singiel pt. “Nocne Niebo”. Obraz do utworu został wyreżyserowany przez Helenę Ganjalyan oraz Bartosza Szpaka. Równolegle z ujawnieniem singla “Nocne Niebo” wystartowała przedsprzedaż czwartej płyty muzyka pt.: “Offline”. Premierę albumu wytwórnia Asfalt Records wyznaczyła na 11 marca 2022. Na www.asfaltshop.pl tytuł dostepny jest w limitowanej edycji specjalnej, którą poszerzono o dodatkowe treści związane z sylwetką artysty. To jednak nie koniec dobrych informacji. Muzyk wraz z dzisiejszym singlem, uruchamia trasę koncertową obejmującą na ten moment aż 13 miast! Koncert inaugurujący odbędzie się w krakowskim Klubie Studio już 18 marca.

Meek, Oh Why? o utworze “Nocne Niebo”:

Od zawsze inspiruje mnie pisanie płyt koncepcyjnych, to z kolei sprawia, że niektóre piosenki wyrwane z kontekstu, mogą wydać się nieczytelne w odbiorze. „Nocne Niebo” jest dla mnie jedną z tych, które ciekawie rozwijają całość, ale też samostanowią. Tekst refrenu, w moim wewnętrznym czuciu, opisuje równolegle kilka emocji, które towarzyszyły mi w ostatnim czasie. Urodziłem się w latach 90s i ostatnie wydarzenia po raz pierwszy obudziły we mnie wrażenie zbliżającego się końca, na który nie mam żadnego wpływu. Błądząc wśród zlepków cyfrowych myśli, próbowałem odnaleźć chociaż namiastkę dawnego świata, który chociaż smucił na wielu płaszczyznach, coś w sobie miał. Wspomnienie z czasem traciło kolor i stawało się coraz bardziej odległe. W pewnym momencie zatrzymałem się i zamiast błądzić w otchłani tych wspomnień, zauważyłem teraźniejszość, zdałem sobie sprawę, że świat jest taki, jakim go widzimy, niezależnie od okoliczności.

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak o teledysku do “Nocnego Nieba”:

„Nocne Niebo” to dla nas spotkanie znajomych i nieznajomych w wyrwanym z kontekstu miejscu. Szukaliśmy sytuacji, która poszerzy znaczenie słów utworu – indywidualną, codzienną refleksję zestawi z globalnym, uniwersalnym doświadczeniem. Choć chcielibyśmy myśleć, że nieustannie dążymy do zmian, do naprawiania samych siebie, to czas pandemii pokazał nam, że często wracamy do tego, co jest bezpieczne i znane. Obserwujemy więc kolejne sytuacje i bohaterów, dla których jedynymi sposobami na poradzenie sobie z nieuchronną katastrofą jest trwanie w „normalności” oraz prosta czułość i bliskość. Poprzez ich perspektywę chcemy mówić o poszukiwaniu spokoju i ukojenia w obliczu zdarzenia większego niż my sami. Szukając odpowiedniego języka i kodu wizualnego wspólnie z operatorem Kacprem Ziębą postanowiliśmy zrealizować klip przy użyciu taśmy 16mm. Zależało nam, żeby opowiadana przez nas historia była uniwersalna i w pewnym sensie "poza czasem". Chcieliśmy w ten sposób odnieść temat nieuchronności do mniejszych i większych "końców", których doświadczamy każdego dnia. 

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Trasa koncertowa Meek, Oh Why'a? została już ogłoszona. Poniżej możecie sprawdzić wszystkie daty:

 • 18.03. / Kraków / Studio 
 • 07.04. / Elbląg / Mjazzga
 • 08.04. / Gdańsk / Stary Maneż                 
 • 09.04. / Łódź / Monopolis           
 • 10.04. / Katowice / Królestwo                           
 • 14.04. / Wrocław / Stary Klasztor                                   
 • 20.04. / Płock / POKiS                         
 • 21.04. / Toruń / Lizard King                
 • 23.04. / Poznań / B17                         
 • 24.04. / Zielona Góra / Kawon
 • 27.04. / Lublin / Klub Dom Kultury                    
 • 28.04. / Warszawa / Niebo                
 • 29.04. / Olsztyn / Kuźnia Społeczna 

Bilety dostępne pod linkiem: http://asfa.lt/offlinetour

Posłuchajcie singla 'Nocne niebo':

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny