Maneskin

i

Autor: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Maneskin - piosenka Zitti E Buni nie jest ich największym hitem. Ten numer ma 100 milionów odsłon!

2021-05-27 13:03

Wielu z was zapewne usłyszało o zespole Maneskin dopiero w kontekście Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Tworzący grupę muzycy z pewnością nie są jednak debiutantami. Artyści mogą pochwalić się kilkoma hitami, które podbiły włoskie listy przebojów. Jeden z nich wygenerował nawet ponad 100 milionów odsłon. I nie, nie chodzi o numer Zitti E Buoni.

Maneskin - Eurowizja 2021 okazała się dla włoskiego zespołu przepustką do wielkiej, międzynarodowej kariery. Dzięki wygraniu największego konkursu muzycznego na świecie, o istnieniu grupy dowiedział się właściwie cały świat. Ich eurowizyjna propozycja Zitti E Buoni znalazła się nawet w dziesiątce najchętniej streamowanych numerów muzycznych, a występ w Rotterdamie okupuje pierwsze miejsca karty na czasie w wielu krajach, między innymi w Polsce. Zanim Maneskin zdecydowali się na występ na Eurowizji, dali się poznać włoskiej publiczności za sprawą udziału w show X Factor czy też graniu koncertów na ulicach. Z czasem występy muzyków podziwiało coraz więcej osób, a ich debiutancki album pokrył się trzykrotną platyną.

Po wygraniu Eurowizji zainteresowanie muzyką Maneskin znacznie wzrosło. Eurowizyjni fani i nie tylko sięgnęli do starszych kawałków grupy. Jeden z nich wygenerował ponad 100 milionów odsłon w sieci. Który z singli Maneskin jest najpopularniejszym w ich dorobku?

Sonda
Jak podobał Ci się występ Włoch?

Eurowizja 2021 - Maneskin

Maneskin mogą pochwalić się kilkoma hitami, które podbiły serca włoskich słuchaczy. Najpopularniejszym kawałkiem Maneskin nie jest wcale ich eurowizyjna propozycja Zitti E Buoni, a singiel Torna a casa, który miał swoją premierę w 2018 roku. Do tej pory nakręcone do niego wideo wygenerowało 112 milionów odsłon, a liczba ta rośnie z każdym dniem. Czy to się wkrótce zmieni i Zitti E Buoni uplasuje się na szczycie, jeśli chodzi o twórczość grupy? Wszystko zależy od fanów. Pewne jest natomiast to, że o członkach tej formacji na pewno jeszcze usłyszymy! 

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji
Źródło: Maneskin - piosenka Zitti E Buni nie jest ich największym hitem. Ten numer ma 100 milionów odsłon!