Łydka Grubasa z nowym singlem i teledyskiem

i

Autor: Materiały prasowe

Łydka Grubasa z nowym singlem i teledyskiem

2021-03-12 8:41

Zespół Łydka Grubasa zapowiedział premierę najnowszego utworu. Singiel „Pinokio” ujrzy światło dzienne w najbliższy piątek, 12 marca. Oprócz popularnych serwisów streamingowych, na profilu Youtube zespołu o godzinie 17:00 ukaże się premierowo teledysk ilustrujący utwór.

„Pinokio” to rezultat szybkiej sesji studyjnej, którą Łydka odbyła pod koniec zeszłego roku. W jej trakcie panowie z zespołu zarejestrowali trzy piosenki, z których pierwszą właśnie zamierzają zaprezentować fanom.

„Podczas obserwacji tego, co dzieje się w Polsce i na świecie, urosło w nas sporo ciśnienia” - mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. „Przekuliśmy tę parę w dźwięk. Wyszło na tyle dobrze, że zameldowaliśmy się w studiu Hertz. Rezultat jest ostry i bezkompromisowy. Namnożyło nam się Pinokiów z coraz dłuższymi nochalami, które z każdym dniem bardziej zasłaniają nam prawdę. Nie lubimy być tymi nosami poszturchiwani, stąd i pomysł na kawałek. Teledysk jest minimalistyczny, ale bardzo dynamiczny – zapraszamy do oglądania, będzie zaskoczenie...”

Co tam w środku gra? System Of A Down

Łydka Grubasa podczas pandemii nie zrobiła sobie wakacji. Po mini albumie akustycznym, koncertach online i kilku singlach, to już kolejna nowość tego zespołu. Pomimo obecnych obostrzeń, grupa zapowiada też pierwsze koncerty w 2021 roku.

„Bardzo nas cieszy, że kultura ma szansę wrócić do działania na tyle, na ile to możliwe” - mówi nam Marcin Koćmierowski, menager zespołu.

„Chociaż nie jest łatwo, organizujemy koncerty na 50% publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Branża jest w rozsypce i dużo czasu zajmie poskładanie wszystkiego do kupy, ale Łydka jest już gotowa na głośne, donośne granie. Mamy wielką nadzieję na powrót do koncertowania i na to, że nie będziemy musieli nic odwoływać w ostatniej chwili. Liczymy też na wsparcie Publiczności, która, jak widzimy po sprzedaży biletów, jest głodna koncertów, i którą serdecznie zapraszamy na nasze występy. Zapewniamy, że będzie bardzo miło, ale i bezpiecznie”.

Najbliższe koncerty Łydki Grubasa to 20.03 Łódź, 26.03 Biłgoraj i 27.03 Kraków, zaś na premierę „Pinokia” zapraszamy już w najbliższy piątek, 12 marca, o 17:00.