Kult udostępnił nowy singiel w sieci! Numer 'Wiara' wywoła dyskusję?

i

Autor: Materiały prasowe

Kult udostępnił nowy singiel w sieci! Numer 'Wiara' wywoła dyskusję?

2021-05-07 9:51

Jedna z najsłynniejszych polskich kapel przedstawia nowy album - jego premiera już 28 maja! Promuje go jeden z najodważniejszych utworów, którego tytuł to 'Wiara'. Kazik chyba nigdy tak odważnie nie wypowiadał się na temat kleru.

"Ostatnia płyta", jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Będzie to wydawnictwo różnorodnye stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie "Zaraza"). W sieci pojawił się nowy utwór, który promuje najnowszy album zespołu.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

Kult - Wiara: najnowszy singiel zespołu, mocno uderza w kler

Pierwszy utwór zapowiadający album - jest to kawałek 'Wiara'. Bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy - a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń. Posłuchajcie mocnego utworu zespołu, który zapowiada album 'Ostatnia płyta', którego premiera datowana jest na 28 maja 2021.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny