Kult opublikował oświadczenie o 'festiwalach tylko dla zaszczepionych'. O co chodzi?

i

Autor: FOTO: Dominik Pajewski

Kult opublikował oświadczenie o 'festiwalach tylko dla zaszczepionych'. O co chodzi?

2021-06-07 9:30

Grupa Kult wydała niedawno nowy album, którego tytuł brzmi przewrotnie, 'Ostatnia płyta' i mocno zaskakuje fanów. Teraz zespół wydał specjalne oświadczenie na temat koncertów, gdzie podkreślił, że jest przeciwko koncertom, które są 'tylko dla zaszczepionych'.

Zespół Kult zawsze wywołuje wiele emocji, a teraz wszyscy skupieni byli na najnowszym wydawnictwie płytowym grupy, które zostało przewrotnie nazwane 'Ostatnia płyta'. Więcej emocji wywołało jednak specjalne oświadczenie zespołu, w którym grupa podkreśla, że nie chce brać udziału w festiwalach, które przeznaczone są 'tylko dla osób zaszczepionych'. O co dokładnie chodzi?

Co tam w środku gra? - Kult

Kult wydał specjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że nie chce brać udziału w festiwalach, które są 'tylko dla zaszczepionych'

Zespół udostępnił krótką informację na swojej stronie FB, w której możemy przeczytać:

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ.

Wpis zespołu wywołał spore poruszenie i falę komentarzy, które z jednej strony popierają zespół, a z drugiej krytykują za podejście do tematu szczepień.