Kto to powiedział: Kargul czy Pawlak? Specjalny quiz dla prawdziwych fanów serii Sami Swoi

i

Autor: KOLOROWA WERSJA FILMU "SAMI SWOI" SCENA Z : WLADYSLAW KOWALSKI FOTO POLSAT/SF OKO Quiz z serii "Sami Swoi" - kto to powiedział: Kargul czy Pawlak?

QUIZ

Kto to powiedział: Kargul czy Pawlak? Rozwiąż quiz z cytatów bohaterów serii „Sami Swoi”

2024-07-08 15:17

Legenda filmów "Sami Swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć", czyli całej tzw. trylogii zabużańskiej jest wciąż niezwykle żywa. Produkcje z lat 60. i 70. mają wierne grono fanów i wciąż są chętnie oglądane. Czy do tego grona za chwilę dołączy zupełnie nowe podejście do przygód Kargula i Pawlaka? Nim się tego dowiemy, sprawdź, czy wiesz, który z nich wypowiedział te najsłynniejsze cytaty ze wszystkich trzech filmów!

Cała historia tzw. trylogii zabużańskiej rozpoczyna się w połowie lat 60., gdy Andrzej Mularczyk, uznany polski scenarzysta, wpadł na pomysł napisania scenariusza, w którym mowa bohaterów przypominałaby nieokreśloną gwarę kresową. Ostatecznie cały projekt ujrzał światło dzienne w Polsce we wrześniu 1967 roku pod tytułem Sami Swoi, a historia dwóch zwaśnionych rodów, Karguli i Pawlaków, utrzymana jednak w prześmiewczej, komediowej konwencji, okazała się być ogromnym sukcesem. Ten powtórzyła produkcja z 1974 roku, czyli rozdział drugi losów rodów, Nie ma mocnych, tak samo jak zwieńczający całą trylogię film Kochaj albo rzuć, który miał swoją premierę w rodzimych kinach w czerwcu 1977 roku i którego spora część akcji dzieje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Przez lata trylogia zabużańska pokryła się niemal legendą, a ta powraca teraz, w 2024 roku, gdy Andrzej Mularczyk i Artur Żmijewski w roli reżysera, przedstawiają korzenie konfliktu w produkcji Sami Swoi. Początek, która trafiła do kin 16 lutego.

"Sami swoi. Początek". Całkiem nowi Kargul i Pawlak! W obsadzie wyczekiwanego filmu cała plejada gwiazd!

Sprawdź, czy wiesz, kto to powiedział - Kargul czy Pawlak - nietypowy quiz!

To idealna okazja na to, by przypomnieć sobie najsłynniejsze wypowiedzi głównych bohaterów, czyli Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula - czy wiesz, który z nich wygłosił te słynne cytaty?

Rozwiąż quiz:

Kto to powiedział: Kargul czy Pawlak? Specjalny quiz dla prawdziwych fanów serii "Sami Swoi"

Pytanie 1 z 10
"Jezusie kochany, nie wytrzymam, jak ci odwinę, jak łupnę bekhendem!" - kto to powiedział: Kargul czy Pawlak?
Listen on Spreaker.