Krzysztof Krawczyk

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Muzyk miał 74 lata

2021-04-05 17:21

Zmarł Krzysztof Krawczyk, wybitny polski muzyk, wokalista i autor piosenek. Krzysztof Krawczyk pod koniec marca poinformował swoich fanów, że został zakażony koronawriusem. Jeszcze wcześniej, bo w październiku 2020 roku muzyk podał do publicznej wiadomości, iż ze względu na panującą pandemię kończy swoją karierę i nie będzie dawał koncertów.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Ta niezwykle smutna wiadomość obiegła media w Wielkanocny Poniedziałek 5 kwietnia. Muzyk od pewnego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi związanymi z zarażeniem koronawirusem. Informacja o jego śmierci jest dodatkowo wstrząsająca, ponieważ Krzysztof Krawczyk sam poinformował swoich fanów już w sobotę 3 kwietnia, że wyszedł ze szpitala i bardzo dziękował im za wsparcie.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Muzyk miał 74 lata

Informację o śmierci muzyka przekazał na Facebooku jego manager, Andrzej Kosmala. Jak podaje Onet, żona artysty poinformowała, że przyczyną śmierci jej męża nie był koronawirus. Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach, w 2021 roku skończyłby 75 lat. Na początku swojej kariery związany był z zespołem Trubadurzy, a od 1973 roku rozpoczął karierę solową. Nagrał 40 albumów studyjnych, a ostatni ukazał się w 2015 roku. Krzysztof Krawczyk został odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi, a także medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jako muzyk był aktywny przez niemal 60 lat.

Eska XD #019 - życie jak w serialu
Źródło: Krzysztof Krawczyk nie żyje. Muzyk miał 74 lata