Kevin Costner

i

Autor: Pool/ABACA/Abaca/East News // Screen/YouTube/@Access Hollywood Kevin Costner we łzach. Nie wytrzymał po pokazie filmowym w Cannes

Gwiazdy Hollywood

Kevin Costner we łzach. Nie wytrzymał po pokazie filmowym w Cannes

2024-05-21 14:34

Dzieło Kevina Costnera "Horyzont. Rozdział 1" zostało zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Cannes 2024. Zgromadzeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad filmem, do tego stopnia, że nagrodzili artystę 10-minutowymi owacjami na stojąco. Dlaczego ten obraz jest aż tak ważny w karierze Costnera i kiedy odbędzie się jego premiera?

Film "Horyzont. Rozdział 1", został zaprezentowany poza konkursem głównym na festiwalu w Cannes 2024. Oprócz Kevina Costnera w filmie występują m.in. Jena Malone, Sienna Miller i Sam Worthington. Ten western opowiada historię tysięcy marzycieli i poszukiwaczy lepszego życia, którzy przemierzają rozległe tereny Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, a podczas żmudne wędrówki muszą stawić czoła atakom rdzennych mieszkańców broniących swojej ziemi oraz bandytom, którzy liczą na łatwy łup i sprzeciwiają się prawu. Bohaterowi walczą również z własnymi słabościami i siłami natury, które nie znają litości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Festiwal Filmowy w Cannes 2024 w pigułce. Na te filmy warto zwrócić uwagę

Sofia Boutella o REBEL MOON 2: rozmawiamy z główną gwiazdą nowego filmu Zacka Snydera (WYWIAD)

Kevin Costner ze łzami w oczach na festiwalu w Cannes

"Horyzont. Rozdział 1" to początek filmowej epopei Kevina Costnera i bardzo osobiste dzieło aktora. Costner nie tylko gra w "Horyzoncie", ale także jest jego producentem, reżyserem i współtwórcą scenariusza. Gwiazdor "Bodyguarda" zainwestował w ten obraz miliony dolarów.

Po przedpremierowym pokazie filmu "Horyzont. Rozdział 1" w Cannes 2024, Kevin Costner doczekał się 10-minutowych owacji na stojąco. Zebrana publiczność w najlepszy możliwy sposób doceniła dzieło aktora. Costner nie mógł powstrzymać łez, które same napływały do oczu. Wzruszenie było silne, ale bardzo uzasadnione. 69-letni artysta stworzył western, który z epickim rozmachem ukazuje historię Ameryki.

"Horyzont. Rozdział 1" - kiedy premiera?

Opowieść o rdzennych mieszkańcach ziem Ameryki będzie miała swoją premierę 28 czerwca 2024, a pokaz drugiej części zapowiedziany jest już na 16 sierpnia 2024. Z oficjalnych informacji wynika, że widzowie doczekają się także trzeciej i czwartej części.

Źródło: Kevin Costner we łzach. Nie wytrzymał po pokazie filmowym w Cannes