Narcos / Pablo Escobar

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Kadry z filmów, które podbiły internet i stały się MEMAMI

2022-05-09 20:41

Śmieszne obrazki od wielu lat podbijają internet. Nawet najlepsza emotikona nie odpisze tak dobrze jakiejś sytuacji, jak właśnie mem. Nie ma co ukrywać, że najczęstszym źródłem inspiracji dla twórców są właśnie filmy. Oto wybrane kadry z filmowych produkcji, które stały się znanymi memami.

Kadry z filmów, które stały się memami. W dzisiejszym artykule przedstawimy kadry z filmów, które były źródłem inspiracji dla wielu internetowych twórców. Memy, to nie tylko śmieszne obrazki z internetu, ale również forma przekazywania informacji. Komentarze w formie obrazkowej potrafią lepiej zobrazować przekaz naszej treści niż sam tekst. Okazuje się, że zdecydowana większość memów pochodzi z filmów. Jakby nie patrzeć, to zawsze darmowa i dodatkowa promocja dla twórców wybranych produkcji. Które konkretnie stopklatki okazały się memiczne?

Pulp Fiction i zagubiony Travolta

Słynna scena, w której Vincent Vega (John Travolta) próbuje zlokalizować głos Mii Wallace. Internauci wycięli głównego bohatera z Pulp Fiction i zaczęli wklejać w różne otoczenia. Taki obrazek szybko rozprzestrzenił się po sieci, a dzisiaj to jeden z najpopularniejszych memów!

Pocałunek wampira i zdziwiony Nicolas Cage

Co ty nie powiesz?! Chyba każdy z nas widział jakiś mem z Nicolasem w roli głównej. Niewiele osób wie, ale popularny śmieszny obrazek, który viralowo roznosi się po internecie pochodzi z kadru filmu "Pocałunek wampira". To horror z 1988 roku, w którym pracownik noworocznej agencji poznaje wampirzycę Rachel. W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że sam jest wampirem i zaczyna szukać ofiary.

Facepalm i Star Trek

Jak wyrazić naszą bezsilność, kiedy ktoś powie coś głupiego? Wysłać mu facepalm w wykonaniu Patricka Stewarda. Mem z kapitanem Picardem ze Start Treka to już klasyka wśród śmiesznych obrazków. Poniżej przedstawiamy kompilacje tego słynnego ujęcia.

Narcos i patrzący w pustkę Pablo Escobar

Ekranizacja historii Pablo Escobara osiągnęła niesamowitą popularność na całym świecie. W internecie od wielu lat nie brakuje komentarzy w kierunku narkotykowego bossa. Nie dziwi więc, że do niektórych memów wykorzystano kadry z produkcji Netfliksa. "Smutny Pablo", który ze zrezygnowaniem patrzy przed siebie, stał się w 2016 roku jednym z najczęściej udostępnianych memów w sieci.

Narcos / Pablo Escobar

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Toy Story, Toy Story wszędzie

Film animowany zapisał się na kartach historii w wielu kategoriach. To pierwsza pełnometrażowa animacja stworzona całkowicie przy użyciu komputera. Po drugie, Toy Story zdobyło wiele licznych nagród (w tym Oscara za najlepszy scenariusz i muzykę). Po trzecie, kosztował TYLKO 30 mln dolarów, a zarobił 363 miliony. Po czwarte, kadr z animowanego filmu stał się memem, który obiegł cały świat i robi to po dziś dzień. Mowa oczywiście o śmiesznym obrazku z podpisem "Idioci... idioci wszędzie". Wykorzystywany w memie fragment pochodzi z drugiej części.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39
Źródło: Kadry z filmów, które podbiły internet i stały się MEMAMI