Jowisz nie istnieje? Taka teoria spiskowa pojawiła się w sieci

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=uVeAAyM3_gU

Jowisz nie istnieje? Taka teoria spiskowa pojawiła się w sieci

2022-02-07 12:47

Teorie spiskowe są różne i wiele razy wydają się nieprawdopodobne i być może śmieszne, jednak zyskują grono oddanych odbiorców. Najnowszą teorią, która zdobywa ogromne grono odbiorców jest ta, która mówi o tym, że Jowisz nie istnieje.

Teorie spiskowe mają to do siebie, że mają tyle samo zwolenników, co przeciwników i często są obiektem dyskusji. Nową, zyskującą coraz więcej zwolenników jest ta, która mówi o tym, że Jowisz w rzeczywistości nie istnieje. Jakie są podstawy by tak twierdzić?

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Jowisz nie istnieje? Taka teoria spiskowa pojawiła się w sieci

Wszystko przez mem, który pokazuje jak puszka gazowanego napoju eksploduje w próżni. Na tej podstawie, stwierdzono, że Jowisz oraz żaden inny znany gazowy gigant, w tym Saturn, Uran i Neptun nie mogą przerwać w kosmosie. Więcej o tym napisał fanpage Flat Earth Research:

Ten prosty eksperyment, w którym puszka z napojem poddana działaniu próżni wybucha, demonstruje niemożność istnienia w próżni środowiska o podwyższonym ciśnieniu bez obecności odpowiedniego pojemnika. Gazowe planety, o jakich mówi nam NASA, nie mogą istnieć.

Post został oznaczony przez Facebooka jako fałszywy, w takim razie jak to wyjaśnić naukowo? Eksperci mówią najprościej, grawitacja planety jest tak potężna, że przeciwdziała różnicy ciśnień dzielącej przestrzeń kosmiczną i planetę. No i to by było na tyle, jednak wiadomo, że zwolennicy tej teorii będą wiedzieć swoje.

Sonda
Wierzysz w teorie spiskowe?