Keitch Richards bardzo szczerze o 60-leciu The Rolling Stones. Co się wydarzy?

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=nVrdXUHvsF0 Screen: https://www.youtube.com/watch?v=nVrdXUHvsF0

Keith Richards wskazał swojego 'boga gitary'. Kto jest dla niego wzorem?

2022-02-07 11:24

Keith Richards uznawany jest za idola i mistrza gitary, jednak warto się zastanowić, czy współtwórca sukcesu The Rolling Stones, sam ma jakiś idoli. Okazuje się, że artysta bez problemu jest w stanie wskazać 'boga gitary'. O kogo chodzi?

Keith Richards jest przez wiele osób uznawany za prawdziwego 'boga gitary' i kogoś, którego kompozycje są uznawane za prawdziwy wzór do naśladowania. Jak wiadomo, nawet taka postać jak Richards, ma swoich idoli. Współzałożyciel The Rolling Stones wskazał swojego osobistego 'boga gitary', na kogo padło?

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Keith Richards wskazał swojego 'boga gitary'. Kto jest dla niego wzorem?

Richards zdradził, że jego idolem gitarowym jest Scotty Moore – zmarły w 2016 roku amerykański gitarzysta rockowy, znany z wczesnych nagrań Elvisa Presleya. Jak powiedział gitarzysta:

Scott Moore był moim bohaterem. W jego grze jest trochę jazzu, świetne zagrywki country i bluesowe fundamenty. Nigdy mi się nie udało tego skopiować. Najbardziej udało mi się zbliżyć w „Parachute Woman”, gdzie bawiłem się z pogłosem. Wczesne nagrania Elvisa wzbudziły moje zainteresowanie możliwościami studyjnymi. Ich szczytem był „Mystery Train”: tylko Bill Black na basie, Elvis i Scotty. Bez perkusji. To niesamowite, jak potężne brzmienie uzyskali.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu