Miejsca siedzące w samolocie

i

Autor: screen ze strony: Crystal Cabin Awards Miejsca siedzące w samolocie

Jedno zdjęcie wywołało lawinę domysłów. Nie zgadniecie o co chodzi!

2021-05-31 12:25

Zawrzało nie tylko w sieci, ale i w wielkich firmach tworzących branże lotniczą. naukowcy, badacze, a przede wszystkim inżynierowie od lat zastanawiają się nad tym jak na pokładzie samolotu zmieścić jeszcze więcej pasażerów. Okazuje się, że kreatywność ludzka nie zna granic, a ci którzy ją przekraczają zyskują szeroka aprobatę wśród firm odpowiedzialnych za produkcję statków powietrznych. Niestety sami podróżni są nieco innego zdania.

Zdjęcie, które wywołało lawinę spekulacji i domysłów pochodzi z projektu 21-latka, który postanowił, że swoja pomysłowością odpowie na pytane - jak zmieścić w samolotach więcej osób. Co ciekawe sam projekt jest możliwy do zrealizowania w bardzo krótkim czasie, a firm chcących wykorzystać ideę domorosłego inżyniera nie brakuje.

Nastolatek zmieni oblicze współczesnego lotnictwa?

Wiele wskazuje na to, że nastolatek z Hiszpanii - Alejandro Núñez Vicente - zmieni oblicze współczesnego lotnictwa. Studiujący na co dzień w holenderskim TU Delft Universit Alejandro zaprojektował specjalne fotele, które mają zrewolucjonizować branżę. Nie można odmówić faktycznych zalet, które wynikają z projektu nastolatka. Nieco mniej zadowoleni z proponowanych zmian w samolotach są sami pasażerowie, którzy zwracają uwagę na to, że przejmując, iż koncept nastolatka wejdzie w życie, wówczas wiąże się to z drastycznym spadkiem komfortu podróżnych.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Projekt zakłada rozmieszczenie krzeseł pionowo, zarazem wykorzystując przestrzeń w górnej części kabiny samolotu. Za sprawą tak wygospodarowanego miejsca w kabinie powstanie automatycznie zdecydowanie więcej miejsc dla pasażerów, a to wiąże się z czystym zyskiem linii lotniczych. Niewątpliwie jest to ciekawe rozwiązanie, ale na pierwszy rzut oka wydaje się, że wówczas lecąc samolotem ludzie byliby tak skoncentrowani na małej przestrzeni, że przypominałoby to zamknięcie niczym w puszcze - komentują zgodnie internauci.

Projekt gotowy do realizacji - w sieci zawrzało

W sieci zawrzało po tym jak okazało się, że projekt jest gotowy do realizacji, a wdrożenie założeń zawartych w koncepcji nie stanowi jakiegokolwiek wyzwania technicznego, ponieważ instalacja takich siedzeń nie wymaga ingerencji w geometrię oraz konstrukcję kadłubów statków powietrznych. projekt o nazwie The Chaise Longue Economy Seat zyskał już sporo przychylnych opinii sędziów plebiscytu Crystal Cabin. Obok innych koncepcji, ta wydaje się całkiem sensowna i rzeczywiście możliwa do wdrożenia w perspektywie najbliższej dekady. Dodajmy, że istnieją także propozycję zamiany miejsc siedzących na miejsca stające. Wszystkie pomysły budzą sporo kontrowersji.

Sonda
Co sądzisz o pomyśle hiszpańskiego studenta?