Janusz Rewiński nie żyje. Siara z Kilera miał 74 lata

i

Autor: AKPA Zmarł Janusz Rewiński

żegnamy

Janusz Rewiński nie żyje. "Siara" z "Kilera" miał 74 lata

2024-06-04 11:40

Czerwiec rozpoczynamy od przekazania bardzo przykrej informacji. W wieku 74 lat zmarł Janusz Rewiński - aktor, kabareciarz, satyryk, polityk, poseł na Sejm I kadencji. Wieść o śmierci artysty przekazał jego syn, Jonasz Rewiński. Uwielbiany aktor szczególnie ceniony był za swoje role komediowe, m.in. w "Kilerze"

Jak poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Jonasz Rewiński, w wieku 74 lat odszedł ceniony polski aktor, satyryk oraz polityk, Janusz Rewiński. Jak pisze syn zmarłego, 1 czerwca ten zaczął zmagać się z problemami zdrowotnymi, których tym razem nie udało się przezwyciężyć. Syn aktora zaznacza w oświadczeniu, że Rewiński od lat dawał ludziom radość i wywoływał na ustach wielu uśmiech. Żegnając swojego tatę, Jonasz Rewiński nawiązał do jednej z najbardziej znanych ról aktora, czyli oczywiście "Siary" z komedii Kiler, pisząc: "Buenas noches, Senior Siarra!". Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca b.r. w wieku 74 lat.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Janusz Rewiński - kariera

Janusz Rewiński urodził się 16 września 1949 w Żarach i choć ukończył Technikum Budowy Silników Lotniczych we Wrocławiu, to w 1972 roku oficjalnie został aktorem, stając się absolwentem PWST w Krakowie. Już podczas studiów występował w słynnej "Piwnicy pod Baranami", kolejno został aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, tam też połączył siły ze słynnym kabaretem "Tey". Szczególną popularność i rozpoznawalność przyniosły my występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, znany stał się także z ról m.in. w serialach Zmiennicy, Tygrysy Europy oraz filmach, jak Kiler. W 1991 roku Rewiński został posłem na Sejm I kadencji z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

Oto ludzie kultury, których pożegnaliśmy w ubiegłym roku: