James Hetfield ocenił grę Larsa i wyjaśnił jak to wszystko działa w Metallice

i

Autor: screen: https://youtu.be/t9FLNvJf7VA

James Hetfield ocenił grę Larsa i wyjaśnił jak to wszystko działa w Metallice

2021-06-28 12:19

Lars Ulrich i jego umiejętności gry na perkusji są już legendarne, jednak w jego obronie stanął niedawno James Hetfield, który wypowiedział się na temat umiejętności kolegi i tego jak się razem uzupełniają.

Umiejętności Larsa Ulricha są legendarne i często komentuje się je memami, co raczej się już nie zmieni. James Hetfield postanowił wypowiedzieć się na temat gry kolegi, jednocześnie ujawniając, jak wygląda współpraca między artystami na scenie. Słowa Hetfielda mogą zaskakiwać.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Jak wygląda współpraca Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha na scenie?

W wywiadzie dla 'Total Guitar', James stwierdził, że lubi grać na perkusji i często jest to dla niego sporą inspiracją:

Uwielbiam grać na perkusji, wiele riffów rodzi się więc z rytmów, które mam w głowie. W wielu zespołach gitara rytmiczna i perkusja grają dokładnie ten sam rytm, co nie jest tak efektywne. W Metallice Lars zawsze gra trochę naprzeciwko riffu zupełnie jakbym to ja był perkusistą, a on do tego rytmu grał kontrę. Na scenie Lars w odsłuchu ma tylko moją gitarę i trochę wokali. Pilnuję więc tempa utworu, a on może trochę poszaleć na bębnach. Mam dla siebie dużo przestrzeni, ale nie za dużo, bo gdybym zaszalał, wszystko zaczęłoby się chwiać. Potrafię pokazać Larsowi pewne rytmy, a Lars potrafi mi pokazać pewne riffy. Ja jestem sfrustrowanym perkusistą, a on sfrustrowanym gitarzystą i wokalistą.

Teraz już wiadomo, kto prowadzi koncerty Metalliki.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?