Squid Game

i

Autor: Netflix

Horror na planie "Squid Game". Uczestnicy programu walczą o pieniądze w nieludzkich warunkach

2023-02-06 10:57

Wygląda na to, że Netflix urządził sobie "Squid Game" w prawdziwym życiu. Platforma streamingowa rozpoczęła zdjęcia do nowego show, w którym ludzie z całego świata walczą o potężną kasę. Uczestnicy narzekają jednak na nieludzkie warunki podczas nagrań, a z planu wychodzą na noszach.

Squid Game: The Challenge to nowe reality show od Netfliksa, które zostało stworzone na wzór koreańskiej produkcji. W 2022 roku serwis streamingowy uruchomił stronę, na której ludzie z całego świata mogli przesyłać swoje zgłoszenia do programu. Ze wszystkich nadesłanych wybrano oczywiście 456, co nawiązuje do liczby uczestników w popularnym serialu. Chętnych nie brakowało, bo do wygrania w nowym show jest 4,56 miliona dolarów! Co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 19 milionów polskich złotych. Kwota robi wrażenie, chociaż żaden z uczestników nie spodziewał się, że będzie musiał dla wygranej poświęcić własne zdrowie. Niektórzy postanowili, że nie będą trzymać dłużej języka za zębami i zdradzili kilka zakulisowych sytuacji z planu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Youtuber odtworzył "Squid Game" w prawdziwym świecie! 456 uczestników walczyło o pieniądze

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Horror na planie Squid Game. "Ludzie wychodzili ze łzami w oczach"

Na planie "Squid Game: The Challenge" już podczas pierwszej rundy odpadło 200 osób! Przypomnijmy, że wszystkie zadania w nowym programie Netfliksa są inspirowane tymi, które mogliśmy oglądać w koreańskiej produkcji. Według relacji niektórych uczestników warunki podczas nagrań są równie nieludzkie, jak w słynnym serialu. Mówi się, że osoby biorące udział w zabawie mdleli, wychodzili z planu ze łzami w oczach, na noszach, z urazami i wyczerpani niską temperaturą. Organizatorzy mieli nawet wielokrotnie przerywać rozgrywkę i wzywać pomoc lekarzy. 

"Nigdy w życiu nie było mi tak zimno przez długi czas. Nie czuliśmy palców, to był absurd. Powinni wziąć odpowiedzialność za to, że nie są na to przygotowani. Producenci pewnie nie pomyśli o pewnych rzeczach, ale kiedy zobaczyli, jaka jest pogoda, powinni zareagować na bieżąco. Denerwują mnie komentarze Netflixa, że tylko kilka osób doznało krzywdy. Wszyscy zostaliśmy skrzywdzeni przez to doświadczenie." - powiedziała jedna z uczestniczek, która odpadła już w pierwszej konkurencji

Na harkorowe warunki na planie zareagował sam Netflix. Program kręcony jest w specjalnie przygotowanym studiu w Wielkiej Brytanii, więc organizatorzy zdecydowali się wydać oświadczenie właśnie dla jednej z brytyjskich gazet, która na bieżąco śledzi temat nowego reality show. Możemy w nim przeczytać, że uczestnicy wiedzieli na jakie warunki się godzą, a zespół produkcyjny zagwarantował wszelkie środki ostrożności, by zapewnić bezpieczną zabawę.

"Netflix, Studio Lambert i zespół The Garden traktują priorytetowo opiekę nad uczestnikami show, a regularne przerwy na toaletę, wodę i jedzenie są standardową praktyką przy produkcji. Wszyscy zawodnicy zostali przygotowani na to, że zdjęcia będą kręcone w niskich temperaturach. Uczestnicy zgodzili się na takie warunki. Podjęto wszelkie środki ostrożności, by zapewnić bezpieczną grę" - można przeczytać w oświadczeniu Netfliksa dla redakcji The Sun

Sonda
Warunki na planie programu "Squid Game" to przesada?
Źródło: Horror na planie "Squid Game". Uczestnicy programu walczą o pieniądze w nieludzkich warunkach