Przerażające Horrory i świetna muzyka często idą w parze. Zobacz filmowe propozycje Halloween 2015 na EskaROCK.pl!

i

Autor: fot. screen klipu z YouTube

HALLOWEEN 2021: muzyka z filmów grozy. Posłuchaj najbardziej przerażającej muzyki z horrorów i thrillerów! [VIDEO]

2021-10-29 14:29

Lubicie się bać? Halloween 2021 to świetna pora, by obejrzeć kilka naprawdę przerażających filmów. Posłuchajcie muzyki z kultowych produkcji: horrorów i thrillerów. Te filmy nie pozwolą Wam zasnąć w halloweenową noc!

Jeśli Halloween 2021 będziecie spędzać z przyjaciółmi, warto odświeżyć sobie jeden z filmów grozy. Bez względu na to, czy preferujecie stare, dobre thrillery, czy nowe horrory pełne efektów specjalnych, warto wybrać taki film, który oprócz świetnych zdjęć, wprowadzi w halloweenowy nastrój również muzyką. Zobaczcie, co dla Was mamy! Psychoza (reż. Alfred Hitchcock, 1960) Prawdopodobnie po obejrzeniu tego thrillera przez jakiś czas prysznic zamienicie na kąpiele w wannie. Posłuchajcie jednego z najbardziej charakterystycznych motywów w filmach grozy ubiegłego stulecia.

Piła (reż. James Wan, Darren Lynn Bousman, David Hackl i Kevin Greutert, 2004 - 2010) Nieuchwytni złoczyńcy, recydywiści - w tym filmie jest dla nich miejsce. Piła to opowieść o dość niekonwencjonalnym sposobie resocjalizacji - makabryczna gra w grę. Zabójcza przyjemność płynąca z filmów z tej serii pięknie podkreśla filmowa muzyka.

The Ring (reż. Gore Verbinski, 2002) Życiowa rada: jeśli wrzucisz dziecko do studni, wróci i stanie się Waszym największym koszmarem. Po obejrzeniu tego filmu człowiek przez kilka chwil żywi głęboką niechęć do odbierania telefonów. Tutaj muzyka z tego japońskiego horroru:

Szczęki (reż. Steven Spielberg, 1975) Dawno, dawno temu, w thrillerach brylowały rekiny-ludojady. Jeśli macie ochotę spędzić Halloween 2015 przy Szczękach, pamiętajcie o tym, że genialny muzyczny motyw na długo wedrze się w Wasze głowy:

Lśnienie (reż. Stanley Kubrick, 1980) Znakomity horror z Jackiem Nicholsonem sprawi, że z dala będziecie trzymać się od zimowych ogrodów, opuszczonych domów czy pokojów o numerze 237. Soundtrack to Dies Irae z Symfonii Fantastycznej autorstwa Hectora Berlioza (1830).

Egzorcysta (reż. William Friedkin, 1973) W kategorii filmów z dreszczykiem i kultową muzyką znajduje się i Egzorcysta. Jeśli nie jesteście do końca pewni, czy opętania przez demony zdarzają się naprawdę, warto przypomnieć sobie ten horror w halloweenowy wieczór.

American Horror Story (reż. Ryan Murphy i Brad Falchuk, 2011) Na koniec mamy dla Was jedną z najlepszych czołówek seriali, zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. W American Horror Story bohaterowie rozprawiają o Halloween. Tymczasem zobaczcie czołówkę!

A jakie są Wasze ulubione filmy grozy? Wolicie thrillery czy raczej horrory? Z kolei eskaGO z okazji Halloween poleca wam Apartament 1303. Jest to japoński horror w stylu takich klasyków jak Klątwa i wspomniany wcześniej Krąg.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu